24.kolo Rájec-Jestřebí - Baník A 1:0

08.05.2011 21:48

Sestava: Prečan - Bareš, Kotačka,Maša, Ptáček - Zavřel, Havel Jan, Matouš, Havel Josef, Dufek - Kantor.

Běží 4.minuta a Baník má dvě pěkné šance Josefem Havlem. Zvláštšě ta druhá má gólové parametry, bohužel, končí na boční síti už překonaného gólmana. To samé se děje na druhé straně o chvíli později. O gólovce se dá ale mluvit až v 15.min. To, po rohu, nechávají viniknout domácí našeho brankáře, který jejich tutiovku vytahuje z vinglu na roh. Záčátek tedy, kupodivu, dramatický. Po 20.min. se domácí koncentrovali a začali zlobit. Dá se říct, že nás zatlačili na naší polovinu a pořádně nám zatápěli. My však statečně odolováme a pouštíme do šance Ráječko až ve 34.min. Po levé straně utíká v brejku borec, zpětně nahrává na vápno, následuje tvrdá střela, těsně mimo. To samé si zopakují domácí ve 40.min. Míč by však přeletěl i ragbystickou branku. Baník tentokrát hraje na jedničku hlavně v obraně a odolává tlaku s přehledem až do konce poločasu.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Rájce. Na malém vápně dostává na nohu přihrávku domácí forvard, přímo z otočky pálí k tyči, všichni vidí už gól, je tu však Bůh jménem Prečan. Vrhá se k tyči a vyráží reflexivně na roh. Ve 48.min. odchází zraněný Maša, místo něho naskočil Jašek. Po vymanění se z tlaku máme šanci i my. Havel Jan vybojoval míč u lajny, centruje na volného Kantora, Petrova hlavička je slabá a navíc, míří doprostřed brány. Územní tlak využívají domácí úvodní brankou v 65.min. To se dva domácí borci hádají, kdo vystřelí, nakonec to vzal na sebe ten nejneočekávánější, opřel se bodlou do balónu - 1:0. Po održená brance Ráječku narostla křídla. V 76. a 77. minutě nás zachraňuje svými zázračnými zákroky Prečan. Pepo dík!!! V 80.min. se naši utrhli a po velmi pěkné přihrávce Matouše pálí do opuštěné svatyně hostí Havel Josef. Vracející se obránce skluzem vykopává z prázdné branky. A pak ještě svitla naděje v 82.min. Po evidentním faulu na Havla Jana v pokutovém území, který viděli všichni, kromě sudího, se nic nedělo. Ba naopak. Za protesty si Havel vysloužil žlutou kartu. Odjíždíme z Rájce zklamaní. Ovšem pouze z prohry. Z výkonu, zvláště v obraně, máme velice uspokojivý pocit. Defenzívní Matouš, Kotačka, Bareš, Ptáček a Maša v čele s Prečanem, podali výkon, za který se nemusí stydět. A to nejsem už dlouho zvyklý chválit defenzívu.