25.kolo Baník A - Rajhrad A 4:1

14.06.2010 08:55

Neděle se zapíše do zbýšovských análů zlatým písmem. Po dlouhých 15 letech nám svitla reálná naděje, že můžeme postoupit do krajského přeboru. Sen jedné fotbalové generace by se splnil. Je to obrovská zásluha nejen trenérů (Rozsiczka, Zavřel), hráčů a funkcionéřů, ale i zastupitelů města, kteří pomáhali hlavně finančně. Tento úspěch je zdůrazněn faktem, že bychom postupovali jako nováček.Teď však k samotnému utkání. Sestava: Prečan - Havel Jan, Matouš, Davídek, Skokan - Kantor, Havel Josef, Kotačka - Rozsiczka, Šauer. Branky: Šauer 1x, Rozsiczka 1x, Kotačka 1x, Havel Josef 1x.

Kdo přišel na fotbal, nelitoval. Opravdu se hrál fotbal a ne kopaná. Z pohledu dvou poločasů, ten první byl velice hektický a dramatický, ten druhý byl pak plný šancí a branek. Sportovní drama začali hosté. V 9.min. tvrdě vystřelili, ale nepřesně. Ta naše šance v 10.min. už byla tutovka. Vzorná spolupráce dua Rozsiczka Šauer, následuje od Šauera přesná přihrávka do volného prodtoru na druhého jmenovaného, ten je sám před gólmanem, těsně vedle. Hned za pár vteřin, v 11.min., se oba jmenovaní dostávají do šance druhé, ale tentokrát s gólovým zakončením. Role si vyměňují. Rozsiczka je nahrávač a Šauer zakončovatel. Po rychlé akci se dostává Rozsiczka na dostřel, proto pálí jedovku, brankář stačí vyrazit, ovšem rychlonohý Šauer je u míče dřív, než obránci a pohodlně zavěšuje - 1:0. Baník se nakopnul a je při chuti. Je aktivnější a útočnější. V 13.min. další náš brejk je zastaven pouze za cenu, že rozběhnutého Šauera přidrží rajhradští za ruku. V 15.min. střílí z velkého vápna Kotačka. Velice dobře hrající trio Kožíšek, Rozsiczka, Šauer, změstnává celou obranu hostů a ta přetížena našími útoky neví, kam dřív skočit. Pak se hra trochu uklidnila a Rajhrad má několik náznaků šancí. V 32.min. přichází dokonalý šok. Po faulu oplácí Skokan a je vyloučen. Čeká nás perná skoro hodina oslabení. Že jsme polevili v koncetraci a tempu svědčí 40.min., kdy si Rajhrad dovolil dokonce vystřelit. Točená bomba končí asi 10cm od pravé tyče. Ovšem naše obrana ve které hraje prim, jako vždy, Matouš a Davídek s úspěchem likviduje každý sebemenší náznak ohrožení.

2.poločas začal Baník jako velká voda. Ve 46.min. utíká v sólu Havel Jan, píšťalka sudího ho zastavuje pro předešlý údajný faul na něho. Proč nenechal výhodu, je záhadou. Ve 47.min. polostřelu brankář vyráží nad sebe, ta končí na sppojnici břevna a tyče. Máme převahu a jakoby jsme ani nehráli v deseti. V 51.min. kopeme roh. Na něj si nabíhá vysoký Kotačka a hlavou zavěšuje -  2:0. V 53.min. zapomínáme na zadní vrátka a obrana našich vyrábí snad jedinou chybu v utkání a v nastálém zmatku v našem malém vápně hosté dorážkou snižují -  2:1. Touha Baníku vyhrát, a zajistit si tak druhé místo a tím i postup, byla obrovská. V 65.min. dostává na půlce pas Rozsiczka a sám, nikým neatakován, sprintuje na gólmana a nedává mu vůbec šanci - 3:1. V 66.min. kope Havel Jos. trstňák. A tak, jako v případě, kdy ve 47.min. po rohu končí míč na spojnici břevna a tyče, tak i nyní dělá brankář chybu, podbíhá míč, vyráží ho nad sebe a ten zapadá za jeho záda do sítě - 4:1. Znovu si neodpustíme luxus polevit v koncetraci a hosté mohou z ojedinělého útoku, který následuje korigovat výsledek. Bohu dík, zachránila nás tyč. Je to však pouhý druhý světlý moment, kromě vstřelené branky, který stojí za zaznamenání u mužstva Rajhradu. Je znát, že hosté rezignovali a snaží se pouze důstojně dohrát zápas. Na rozdíl od nás, jim o nic nejde. Proto se zbytek utkání dohrává bez vzruchu a za zaznamenání pak stojí trojnásobné taktické střídání našich, kdy postupně odcházejí Kožíšek, Kantor a Rozsicka, místo nich naskskují Čapka, Procházka a Kozel.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz