26.kolo Kuřim - Baník A 0:3

22.05.2011 08:59

Sestava: Prečan - Bareš, Davídek,Kotačka, Maša - Havel Josef, Matouš, Havel Jan, Zavřel - Kantor, Dufek. Branky: Zavřel 1x, Matouš 1x, Kantor 1x.

Do Kuřimi jsme odjížděli potvrdit solidní a zlepšený výkon z minulého kola proti vysokému favoritovi Bohunicím. Podařilo se to nad očekávání. Přivezli jsme 3 body, a musím jedním dechem dodat, že body zcela zasloužené. Domácí, s vyjímkou posledních pěti, deseti minut pvního poločasu, nic nepředvedli. Působili odevzdaně, jakoby ani neměli záchranářské starosti. Baník začal velkou šancí. V 8.min si pěkně naběhl na Havlův centr z rohu Matouš, hlavička letí těsně mimo. A to bylo na dlouhou dobu vše, co obě mužstva předvedla. Až ve 21.min. jsme mohli vidět náznak šance Baníku. Po centru Bareše hlavičkuje Zavřel, střela nemá razanci a je snadnou kořistí brankáře. A pak, jako blesk z čistého nebe, to přišlo. Ve 22.min. zahráváme roh. Přihrávka Dufka míří ke Kantorovi, ten míč nadskakuje a přenechává ho za ním stojícímu Zavřelovi.  A Roman, s trochou štěstí, otevírá skóre - 0:1. Narostlo nám sebevědomí a ve 26.min. hrozíme opět. Kantor posílá do brejku po křídle volného Zavřela, ten bez přípravy pálí, kuřimský obránce stačí bombu zblokovat. Perfektní a nebojácná hra našich pokračuje. Ve 30.min. zamotal na velkém vápně hlavu celé obraně Kantor, našel volného Havla Jos., Pepův technický pokus, jen těsně vedle. Zásluhou našich hra nabírá na obrátkách. V 31.min. zachraňuje Prečan (jasná jednička na hřišti) na brankové čáře dorážku domácích. Naše vedoucí branka nakopla a vytváříme si, k překvapení všech, i více šancí. V 36.min. zachraňuje čisté konto opět náše jednička v bráně, Prečan. Jeden z domácích se ocitá v nebezpečné blízkosti před ním, prudký projektil, který kuřimský borec vyslal, však zázračným zákrokem kryje. Ve 40.min. jsme na řadě, pro změnu, my. Po centru Dufka nastřeluje Kotačka břevno. Kuřim je z vykonu Prečana dokonale zaskočena a úplně zoufalá. Pepa jim předvádí výkon na hranici snů a z říše pohádek. V rozmezí 3 minut likviduje tři 100% supertutovky a naše konto, zvláště jeho zásluhou, zůstává čisté až do konce první půlky.

Druhou polovinu jsme začali s jednou změnou. Místo Bareše nastoupil Ptáček. A Kuřim v tlaku, který vyvinula ke konci pvní pětačtyřicetiminutovky, překvapivě nepokračuje. Sice se hra odehrává většinou na naší půlce, ale pouze po velké vápno. Víc naše obrana, teď už pozorně hrající, domácím nedovolila. A o takových šancích, jaké měli kuřimští na závěr prvního poločasu, o takových se jim jenom zdálo. Vlastně, to byl i rozhodující a dá se říct, že i zlomový, moment celého utkání. Baník nabírá na obrátkách a vystrkuje rúžky. V 57.min. musí zasahovat domácí gólman po utěšené střele Havla Jana. V 65.min. po vzorové spolupráci Zavřel, Dufek, se druhý jmenovaný pokouší skórovat k tyči, zatím nic. V 72.min. znovu obrovská šance našeho áčka. Po vzájemné souhřei bratrského dua Havel, Havel putuje do vápna přesně nasměrovaný balon za obranu domácích. Za jejími zády se ocitají hned dva volní naši borci. Zavřel a Kantor. Hlavička Zavřela jen těsně míjí svatyni domácích.  Naše převaha je korunována v 77.min. brankou, která stála za to. Zavřel vybojoval už ztracený míč a kopeme roh. Zahrává ho Havel Josef. Centr stačí kuřimská defenzíva odvrátit, ale pouze zpět k němu. Pepa nemešká, ihned vrací na hlavu nabíhajícího Matouše a Honza přenádherně k tyči zvyšuje naše vedení už na - 2:0. A v 84.min. definitivně končí sny kuřimských na nějaký dobrý výsledek. Baník jim dává ránu z milosti. Kopeme další standardku. Zahrává ji Havel Josef. Do centru se vrhá Kantor a v polopádu hlavičkou završuje stav na konečných - 0:3. Skóre mohlo být ještě vyšší. V 88.min. jede Havel Josef sám na gólman, dělá si však dlouhou kličku a vracející se bek mu stačí míč sebrat. V 89.min. takticky střídáme, odešel Zavřel, přišel Škula D. Baník udělal obrovský krok k záchraně. Poděkování patří všem. I ve značně oslabené sestavě podali borci heroický výkon a zaslouženě vyhráli. Sice to bylo dílo kolektivu. To je bez debat. Ale nedá mi to, abych nezmínil tři jména, která měla lví podíl na této senzaci. Trenér Zavřel, který svou zkušeností a příkladným přístupem k zápasu, strhl celé mužstvo. Dále mě pak zaujala mravenčí práce Havla Josefa, který byl prakticky u zrodu všech našich branek. Takový výkon jsem u něho ještě neviděl. Ale kdo zasluhuje úplné absolutórium, byla perla Baníku, a ne hvězda, ale přímo kometa, Josef Prečan. Náš brankář a dá se říct, že už brankařská legenda. Co ten vyváděl v brance, to bylo nad chápání nás všech. Minimálně třikrát už křičeli domácí gól, když se ocitl jejich borec sám před ním. Pepa však zachoval klid a zázračnými zákroky likvidoval jednu kuřimskou tutovku za druhou. Celému Baníku děkuji za skvělou sobotní podívanou.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz