27.kolo Baník A - 1.SC Znojmo B 1:4

30.05.2011 06:25

Baník v dalším zápase přivítal na svém hřišti souseda v tabulce rezervu 1.SC Znojmo. Naše áčko mělo v tomto veledůležitém zápase potvrdit zlepšenou formu z minulých dvou zápasů. U všech třech mačů jsem byl. Tento se nepodobal dvěma předešlým ani náhodou.

Sestava: Prečan - Jašek, Davídek, Kotačka, Maša - Havel Josef, Matouš, Dufek, Havel Jan - Zavřel, Kantor. BrankaZavřel 1x.

Krásné, řekl bych, ideální fotbalové počasí bylo kulisou boje o všechno. A začátek tomu nasvědčoval. Nikdo nechtěl udělat chybu a proto se hrálo od vápna po vápno. Ve 12.min. jsme zahrozili šancí Zavřela. Po rychle rozehraném trstňáku střílí z úhlu, gólman kryje. To bylo taká za prvních 20 minut vše, co bylo k vidění. Uspávanka trvá až do 25.min., kdy naopak spalují tutovku hosté. Osamocený útočník po centru hlavičkuje z 5 metrů vedle. Ve 32.min. dostal krásnou přihrávku od Zavřela Kantor. Má před sebou jediného obránce, dělá však kličku na dlouhou nohu a šance umřela tak rychle, jak se narodila. A znovu ťukec uprostřed hřiště. Odtud se góly nedávají. Ne, že by se mužstva nesnažila, ale pohledných akcí je jak šafránu. Ze spánku šípkové růženky nás probudili hosté ve 40.min. A mělo to být, pro následující minuty, varovaní. Bohužel, poučení jsme si z něho nevzali. Po levé straně naší defenzívy uteklo rychlé křídlo, prudký polovysoký balon uklízí jeho spoluhráč do sítě - 0:1.

Po změnš stran přišel místo Kantora Šauer. Ovšem, jak jsem se už zmínil, z lekce, kterou nám soupeř uštědřil v závěru první půlky, jsme se nepoučili. Sice fotbalová úroveň se zvedla, oba týmy začaly ohrožovat branky soupeřů, ale góly padaly do svatyně naši. Dokladem a potvrzení mých slov byly hektické minuty, které přišly. Začalo to u Havla Josefa. Pepa se před vápnem šikovnou kličkou zbavil soupeře a prudkým projektilem pořádně vystrašil znojemského brankáře. Ještě v téže minutě utíká celé obraně Šauer. Z těžkého úhlu se snaží přehodit vyběhnuvšího brankáře, bohužel, přehazuje i bránu. Prakticky z protiiútoku nám soupeř v 51.min. zasazuje druhou ránu. Do otevřené obrany pronikl jeden z jejich borců, prokličkoval se až do velkého čtverce a z pomocí tyče - 0:2. Hosté nepřestávají v tlaku. Vycítili, že jsme v obraně zranitelní a pokračují v zabíjení jehňátek dál. V 55.min. se nepodařil naší obraně odkop, míč se dostal k soupeřovi a jeho forvard neváhá. Prudkou bombou hned z první, pod břevno - 0:3. Krásná branka. A zasloužená. Otevřeli jsme obranu a snažíme se alespoň výsledek retušovat. A máme k tomu velice blízko, blízoučko. Totiž, během 3 minut Baník zahazuje dvě, víc jak 100%, šance. Nejdříve Jašek, tváří v tvář brankáři, posílá míč z místa penalty přímo do jeho náruče a pak Zavřel odmítl skórovat po ideální přihrávce Šauera a z 5-6metrů vysoko přestřeluje. Vše si toto duo vynahradilo v 58.min. Po akci, podobné té předešlé, se Zavřel už nemýlí - 1:3. Svitla nám naděje, která netrvala dlouho. Po střele v 60.min., daleko před hranicí  naší šestnáctky, vypadl nepochopitelně balon z rukou naší brankářské jedničce a k překvapení všech končí v síti - 1:4. Otřesený Baník mohl snížit V 75.min. Jaškovu dělovku zázračným skokem k pravé tyči likviduje hostující gólman. Definitívní vítr z plachet našeho snažení nám vzala 84.min. To po druhé žluté kartě odchází pod sprchy Havel Josef a je po ftákách. Duel jsme sice nezvládli, ale nic není ztraceno. Naděje ještě žije. V příštích třech zápasech mají kluci ideální možnost přesvědčit nejvěrnější fandy o tom, že to se záchranou myslí vážně.