28.kolo IE Znojmo - Baník A 0:1

04.06.2011 23:21

Po důležitých třech bodech z Kuřimi vezou záchrannou jistotu muži áčka i ze Znojma. S jedenácti hráči + nezkušený dorostenec Barvíř na lavičce. S tím odjížděl Baník do Znojma, aby dal zapoměnout na trapný výkon z předešlého domácího zápasu (prohra s 1.SC Znojmo 1:4). Ve tři body, kromě mě, nikdo nevěřil. Ale nezkutečné se stalo realitou. Kluci si mohou oddychnout a hrát v dalších dvou kolech už bez stresu.

Sestava: Prečan - Ptáček, Davídek, Kotačka, Maša - Bareš, Matouš, Jaša, Zavřel - Havel Jan, Šauer. Branka: Ptáček 1x.

Na perfektním trávníku a za úmorného vedra se odehrál v Oblekovicích, pro nás existenční, zápas. A po super výkonu celého týmu máme po problémech. Vezeme si vítězství. Dáváme vědět, že to myslíme se záchranou zcela vážně. Ve 3. min. Šauerovu nahrávku do vyložené pozice promarňujeme. Va 4.min., po trestném kopu, se dostává do šance opět Šauer,jeho střela z úhlu letí těsně levého vinglu. I když panuje úmorné vedro, hraje se ve svižném tempu. Pak se dostávají ke slovu i znojemáci. Přízemní nebezpečnou střelu vyráží Prečan na roh. V 16.min. se dostává do akce s chutí bojující Šauer. Ani potřetí není úspěšný. Míří vysoko nad. Ovšem největší šanci dosavadního průběhu mají domácí. V 19.min. bombu z malého vápna sráží naše, bezchybně hrající, obrana na roh. Ve 25.min. super šanci Znojma trumfnul Jašek. Opřel se do míče asi 20 metrů před šestnáctkou a ten orazítkoval pravou spojnici tyče a břevna domácích. Byla by to branka století. Ve 30.min. se vzpamatovali i znojemští a mají také šanci. Hlavička z místa penaltového puntíku míří těsně levé tyče. Ve 32.min. přichází rozhodující okamžik celého utkání. Po  profesorsky zahraném rohovém kopu, a nacvičeném signálu, jen stěží gólman domácích vytlačuje Zavřelovu střelu na roh. A z něho dáváme branku, která je vidět snad jen ve španělské lize. Ve vápně čekají na centr z rohu hned čtyři naši borci. Nejméně výhodnou pozici mé Ptáček. Je otočený zády k brance, přesto míč, který k němu doputoval se snaží přes hlavu usměrnit do soupeřovy svatyně, a povedlo se. Balon krásně zaplachtil k pravé tyči - 0:1. Pro domácí to byl šok a z něho se už nevzpamatovali, až do konce zápasu.

Že se domácí už z agónie neproberou potvrdilo dalších 45 minut. Baník vycítil, že soupeř je k nakousnutí a místo, aby se zavřel do ulity, zlobí dál. V 60.min. příkladně bojující Zavřel centruje na Šauera, hlavička Ivoše však končí v náručí znojemského gólmana. No, a v 62.min. přichází hvězdná chvíle Prečana. Fantastickým zákrokem, snad z 5metrů, likviduje 100% tutovku domácích. Pepo, dík!! Čtvrtá branka doma s 1.SC Znojmo B, na které máš svůj podíl, je zapomenuta!!! Zbývá 15 minut do konce a Znojmo je v totálním útlumu. Jejich hra je zmatená, nemá smysl, problém je dostat se vůbec před naše velké vápno, nervozita jim váže nohy. A to je voda na náš mlýn. Naši borci nervydrásající závěr zvládli na jedničku, dvakrát podtrženou.  Nepustili soupeře k ničemu vážnému a zaslouženě si z Oblekovic vezou 3 body. Za zmínku stojí pouze naše taktické střídání v 89.min. To výborného Šauera mění dorostenec Barvíř, který mohl ve své zářné dvouminotovce dokonce zvýšit na 2:0. Pouze jeho nezkušenost a mládí zabránilo, aby se zapsal mezi baníkovské střelce.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz