3.kolo Bzenec A - Baník A 3:0

28.08.2010 21:04

Tak špatný výkon Baník nepodal už hodně dlouho. To, co jsme viděli na hřišti, to byl jen velmi slabý odvar minulých zápasů. Narazili jsme tvrdě. soupeř byl lepší ve všech směrech, my jsme pouze paběrkovali. Nedařilo se ani obraně, ani záloze. Kdo snese přísnější měřítko byl kapitán Rozsiczka a některými světlými okamžiky se blýsknoucí Havel Josef. Naše sestava: Prečan - Skokan, Davídek, Maša, Kantor - Kotačka, Matouš, Kožíšek O., Jašek - Rozsiczka, Havel Jos.

Přítom do zápasu jsme vstoupili sympaticky. To Rozsiczka v 6.min. přiklepává přímo na Havla, jeho jedovka končí v náručí gólmana. To byl první moment úvodu. O druhý vzruch se postarali domácí. V 10.min. zahráváme špatně aut, míče se zmocňují bzenečtí, a z následného rychlého brejku nastřelují tyč. Otom, že se hraje otevřeně svědčí fakt, že domácí mají opět v 15.min. šanci. Pálí těsně nad. V 16.min. je v zahazování tutovek střídáme my. Rozsiczka vybojoval důrazem míč, dává ho na Havla, dělovka nad. Bzenec odpovídá v 17.min. a hned gólově. Bleskově se zprava dostávají až do vápna, křížně po zemi do opačného rohu - 1:0. A od této chvíle existují na hřišti jen domácí. Zatlačili nás před bránu a drtí nás rychlými protiútoky. A zjednoho z nich se ve 25.min. radují podruhé. Po centru zprava nechává obrana trestuhodně úplně volného hráče na malém vápně a ten pohodlně hlavou - 2:0. Na naše padla deka. Ba naopak, Bzenec jakoby polil živou vodou. Je jich všude najednou plno a naše přetížená obrana neví, kam skočit. Pro ilustraci. Ve 29.min. vysílají tvrdý projektil, který Prečan jen s námahou konečky prstů vytahuje nad. Ve 32.min. po nedorozumění obrany s brankářem při rozehrávce se dostává k míči domácí hráč, jeho lob do opuštěné branky těsně míjí levou tyč. Ve 39.min. pálí forvard soupeře do noh Prečana z malého vápna. Poločas končí za naprosté převahy Bzence. Baník se snaží, ale chybí jim tentokrát přesnost přihrávek. A hra nemá šťávu, ani náboj. Nedovedem se zdravě vyhecovat. Vedení domácích je zcela zasloužené.

Do druhé půlky posílá trenér Zavřel Procházku místo Jaška. Ale bzenečtí v tlaku nepolevují ani v následujících minutách. Hned v 48.min. zahazují super tutovku. Z malého vápna přestřelují branku. V 56.min. jejich dělovka orazítkovala břevno. Pak se domácí uklidnili, ale nám se vůbec nepodařilo nakopnout a pokračujem v trapné a zoufalé hře. V 77.min střídáme. Odchází Kotačka, na plac jde Kožíšek A. V 79.min. domácí demonstrovali svou převahu super šancí. To, co jim dovolila naše obrana, to se nevidí ani u žáků. V melém vápně se ocitají hned dva úplně volní útočníci a naši široko daleko nikde. Od pohromy nás zachránila reflexivní roznožka Prečana. Definitvní K.O. nám zasazují v 90.min. Po našem nezdařeně zahraném trestném kopu na půlce soupeře se Bzenec bleskovš dostal z pravé strany k našemu vápnu a přesný centr posílají hlavou do sítě - 3:0. Zasloužená prohra. Byl to pořádný výprask. Ale hlavu vzhůru. Jede se dál. Ve středu je Vracov. Když si naše áčko vzpomene na lepší fotbalové časy, taková potupa už nenastane. Tomu věřím.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz