4.kolo Baník A - Vracov A 1:0

02.09.2010 08:08

Kdo viděl zápas v Bzenci a navštívil včerejší s Vracovem, ten jen nevěřícně kroutil hlavou. Jaká se to stala proměna? Samozřejmě k lepšímu. Hráli stejní hráči, stejná obrana, stejná záloha, ze základu chyběl pouze Jašek (místo něho Zavřel), stejný brankář, ale hra diametrálně se lišící oproti hře v Bzenci. K porovnání středeční sestava: Prečan - Skokan, Kotačka, Maša, Davídek - Kantor, Matouš, Havel Jos., Kožíšek O.- Rozsiczka, Zavřel. BrankaHavel Jos. 1x.

Domácí nastoupili v odhodlání odčinit prohru a hlavně napravit nepříjemný dojem z předvedené katastrofální hry z minulého kola. A předem musím poznamenat, že se jim to podařilo víc, jak na 100%. Mistrák, hraný netradičně ve středu, za velmi prudkého a studeného větru, ale zato na velmi kvalitní trávě, začal v obrovském tempu. Máme nevýhodu protivětru, takže se většina akcí odehrává na naší polovině. Ale akce jsou veskrze neškodné. Obrana, tentokrát velice spolehlivá, odvracela s úspěchem každý, byť maličký náznak šance. A tak,jak nám vadí prudký protivítr při rozehrávání akcí, tak vracovským vadí v zádech, protože rychlonohým útočníkům utíká míč od noh a ten zpravidla končí v zámezí. Těžko se zpracovává a po dopadu má jinou dimenzi. A tak po půl hodině hry nestojí žádná šance za zaznamenání, protože defakto není žádná gólová (to platí pro obě strany). Musím opět zdůraznit to, že na nule obdržených branek na našem kontě má obrovskou zásluhu fakt, že se naše defenzíva zlepšila o 100%. A protože se nyní dá spolehnout na perfektní obranu, mají záložníci i útočníci postupem času větší prostor na zakládání útoků a tím i ohrožení branky Vracova. Z jedné takové se nerodila pološance 1.půlky. Byla z nacvičeného signálu a stala se ve 37.min. Baník se dostal na polovinu, kde byl jeden z hráčů faulován. Píská se trestňák, k míči se staví Havel a místo střely nebo centru do vápna nahrává do běhu vzadu stojícímu Davídkovi, jeho jedovatý ptojektil končí ve středu brány, brankář pouze zvedl ruce a bombu zneškodnil. Na pološanci odpovídají hosté pološancí ve 40.min. Narodila se po rohu, ale bomba přímo z voleje Prečana nijak neohrozila.

Krátce po nástupui do druhé pětačtyřicetiminutovky zkoušíme ohrozit soupeřovu svatyni opět z nacvičeného signálu. A byla z něho šance tutovka a největší za celý dosavadní průběh. Maša vtipně nahrává do vápna krátce Havlovi, ten okamžitě Rozsiczkovi a Rozsiczka se rázem ocitá sám v malém vápně, střílí, brankář zázračně nohama vykopává ven do pole. V 53.min. kopeme další trestňák a opět signál, který tentokrát vyšel. Zavřel místo střely nadskakuje, za ním stojící Havel Jos. pohotově technicky k tyči - 1:0. A jen utichlo vzrušení z pěkného gólu, máme šanci druhou. Po levé straně řítící se Skokan to zkouší umístit do opačného vinglu a málem mu to vyšlo. Chyběly snad centimetry. V 75.min. nám ale ztuhla krev v žilách. Po jedné z mála chyb, které naše obrana vyrobila, se ocitá sám před Prečanem vracovský útočník, ale Prečan vytahuje jeden ze svých zázračných zákroků a nohama sráží tutovku na roh. V 77.min. Zavřela střídá Jašek. V zoufalé snaze vyrovnat Vracov vsadil vše na útok a v 81.min. se po rohu hned dva jejich forvardi ocitají osamoceni, ovšem obrana Baníku s úspěchem odvrací. Další střídání následuje v 85.min. Odchází Skokan, přišel Kožíšek A. Hosty jsme k ničemu nepustili, ba naopak, v 89.min. mohl Rozsiczka potvrdit brankou náše parádní vystoupení. Po pravé straně unikl obraně, je sám ve vápně, z ostrého úhlu střílí  a míč jen tak pleskl o břevno. Pak následuje poslední, taktické střídání z naší strany. Místo Kantora vbíhá Procházka. Zápas končí a fanoušek odchází spokojen a z vědomím, že fotbal se ve Zbýšově hrát umí.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz