5.kolo Baník A - Soběšice A 9:1

06.09.2009 19:49

sestava: Prečan - Cenek, Vespalec, Davídek, Čech - Skokan, Kameník, Kantor, Kožíšek - Zavřel, Rozsiczka. /branky: Rozsiczka 3x, Zavřel 2x, Kantor 2x, Kameník 1x, Skokan 1x.

Dnešní zápas by se dal nazvat zápasem RozsiczkaSoběšice. Tím však nechci snižovat výkony ostatních hráčů Baníku, ale pro ilustraci, proč tak usuzuji, malá statistika. Tři branky, tři nahrávky. To mluví za vše. A to se i kopala penalta na něho. Ovšem úvod na takový debakl vůbec navypadal. Soběšice na nás vlétly a bylo jich plno. Divák se nestačil ani rozkoukat a v 6.min. prohráváme. Po nevinné akci, asi ze 30 metrů, kopou soupeři po faulu trestný kop. Je sice prudký, a Prečan za normálních okolností by tuto dělovku bezpečně kryl. Je však tečovaný a míč směřuje do jeho protipohybu - 0:1. No a tento moment nastartoval už zmíněný souboj Rozsiczka - Soběšice. To, co dělal s obranou hostí, to se jen tak nevidí. Bylo ho prostě plno. Kdo byl na zápase potvrdí. Že byl k uzoufání k neudržení dokládá 32.min. V té době zvyšujeme už na 3:1. A to po zákroku právě na něho. Po překrásné akci vniká do pokutového území a obránci, ať se snaží jak snaží, nic jiného jim nezbývá, než ho faulovat. Ale vraťme se zpět. V 10.min. je vyrovnáno. Po rohovém kopu stačí gólman ještě míč vyrazit do pole, ale ten se dostává po druhé teči ke Kantorovi a tak, jako na naší straně v 6.min. za přispění obránců - 1:1. Vzhledem k tomu, co se zatím hrálo do 20.min. odpovídá skóre stavu na hřišti. Ve 28.min. pádá gól tzv. snový. Kameník profesorským způsobem nachází za obranou Rozsiczku a pro hráče jeho kvalit už není problém tutovku proměnit - 2:1. Od tohoto okamžiku začíná koncert. Na řadu přichází už vzpomínaná penalta v 32.min. Exekutorem byl Kameník - 3:1. Zároveň je vyloučen i hostující obránce a nám se naskýtá nebývalá výhoda takřka hodinové přesilovky. Předešlý moment však předcházela jadna z mála šancí hostů. Ve 31.min. musel zaúřadovat Prečan. Bravúrně kryje prudkou dělovku k pravé tyči. Ve 40min. mohlo udeřit i na naší straně. Po kiksu celé obrany musel Vespalec svou chybu napravit a zhostil se jí se ctí. Vykopává míč z prázdné branky na roh. Ve 43.min. probíhá akce, za kterou by se nemusela stydět ani hvězdná sestava Barcelony. A opět je u toho Rozsiczka. Po krásné individuální akci se probíjí zcela sám do vápna, všichni si myslí, že šanci využije, že si ji sobecky vychutná a vystřelí, on si však koutkem oka všímá úplně volného Kantora, nezištně mu přihrává - 4:1. Fantastická podívaná. Krása. Fandovo srdíčko zaplesalo. Je tu poločas. Uvidíme, co přinese 2.půlka.

Ten probíhá v našem velkém stylu dál. V 52.min. přichází další smrtící úder. Tentokrát si úlohu kata zahrál Skokan. Rozsiczka opět na scéně, ideálně přihrává, Skokan usměrňuje - 5:1. V 53.min. přichází naše první střídání. Odchází Vespalec, přichází Čapka. A po hodině hry musím konstatovat, že Soběšice úplně rezignovaly na fotbal a jsou na ručník. Dokladem budiž 77.min. Baník poslal obranu do role statistů, Kameník osamocený na malém vápně a soběšická obrana 5 metrů za ním. Škoda, že balonu vystřelenémum z jeho kpačky stála v cestě tyč. Následují akce, útoky, akce, útoky. Upozorňuji, že pouze v naši réžii. V 79.min. všudybyl Rozsiczka po krásné akci  Kameníka - 6:1. Jeden útok za druhým se valí na jejich bránu a Baník je při chuti. Šance se už nedají počítat a ani zapisovat. Uvedu jen jména zahazovačů. Rozsiczka, Skokan(tyč), Kameník, Kantor atd. Fotbalově impotentní soupeř nám dovoluje, co se nám zlíbí. To nikdo netuší, že brankostroji není konec. V 75.min. střídá výborného a stále se lepšícího(v záloze) Skokana Souček. V 77.min. mají hosté první tutovku za poločas, ale Prečan je na místě. Závěr je pak hektický. V 80.min. Kameníkův pas proměňuje Rozsiczka únikem jak za mlada už na - 7:1. Pak odchází Čech, přichází Horký. V 88.min. další lahůdka. Horký špičkou kopačky přihrává Zavřelovi, ten si lišácky počká, až se mu brankář vrhne pod nohy a lehoučkým lobem ho přehazuje - 8:1. V 90.min. uzavírá konečný součet utkání po nádherné přihrávce Kameníka zavřelova dorážka - 9:1.

                                                                                                         

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz