5.kolo muži Ořechov - muži Baník 2:2

14.09.2015 11:38

To byl ale začátek. Jako z nějakého hororového filmu. Vždyť považte. Sudí zapískal začátek utkání, my rozehráváme, a velice špatně. Míče se zmocní soupeř, posílá do běhu rychlonohého spoluhráče a ten jede sám na našeho gólmana. Naštěstí mu super loženku Kubín chytá. No, není to na infarkt? Během 20 vteřin jsme mohli prohrávat.

Sestava: Kubín D. - Barvíř, Jašek, Záděra, Pokorný O. - Kozel R., Sedlák, Souček, Šauer - Loucký, Nekuža. Branky: Nekuža 1x, Souček 1x. Náhradníci: Eliáš, Hájek, Vališ, Pokorný J.

Domácím pomáhal velmi silný vítr v zádech a proto se většina akcí odehrávala na naší polovině. My se pokoušíme jen o ojedinělé výpady. A od, zhruba, patnácté minuty začíná série neproměných šancí Ořechova. Dokonce v 19.min. nastřelují tyč. K odraženému míči se dostává jeden z jejich útočníků a Kubín má co dělat, aby bombu srazil na roh. A během jedné minuty kopou ořechovští 4 rohy!! Ve 22.min. netrefili po sólu prázdnou branku. Ve 23.min. vyráží Kubín dělovku na další roh. Domácí si byli tak jisti svou převahou, že zapoměli na zadní vrátka. Jako blesk z čistého nebe je tu parádní útok našich, založený už v hloubi pole. Nekuža dostal profesionální nahrávku od Louckého, běží sám na gólmana. Bohužel, projektil, který vyslal, končí snad půl metru vedle. Ale kluci ukázali, že i když jsme pod tlakem, můžeme i skórovat. Znovu a opět musím připomenout fotbalové pořekadlo - nedáš, dostaneš. Ve 35.min. utekl po pravé straně útočník, poslal do šestnáctky střílený centr, na něj nabíhá úplně volný druhý forvard a ten pod břevno - 1:0. Zakrátko si domácí akci zopakovali. Tentokrát zúročili dorážku ve 38.min. Ze 2 metrů k tyči - 2:0. Na naše kluky padla deka a už se těšili na druhou půlku, kdy budou mít výhodu silného větru v zádech oni.

Do druhých pětačtyřiceti minut nastoupil Pokorný J. místo Kozla R. A úvod začal zvesela. Ve 48.min. se dostal před vápno Nekuža, udělal si prostor a prudce k tyči - 1:2. V 53.min. orazítkovali domácí naši tyč, následná dorážka končí vysoko nad. V 55.min. přichází šok. Za dvě žluté karty, obě za mluvení, je vyloučen náš Jašek. V 59.min. přichází druhý šok, ale velice příjemný, a troufnu si říct, že i nejkrásnější moment celého zápasu. Kopeme trestný kop. Asi 10metrů od půlící čáry. K míči se postavil Záděra. Dlouhý centr, i za podpory větru, zaplachtil za záda domácí obrany, na něj naběhl Souček a přímo z voleje pod břevno - 2:2. No prostě paráda!! Zbylých 30 minut jme si prožili peklo. Jeden útok za druhým se valil na náš tým. V 70.min. stáli při nás všichni fotbaloví svatí. Domácí trefili břevno, následná rybička olízla tyč. Po dlouhé době musím pochválit celou obranu. Trenér posílil, po vyloučení Jaška, obranu Nekužem a soustředil se na udržení velice lichotivému výledku. Což se mu vyplatilo na 100%. Marek byl v obraně prvotřídní oporou. Defenzíva statečně odolává neustálým nájezdům domácích a vydržela i dvouminutovénu nastavení, Baník si tak odváží velice cennou remízu. Během půlky jsme ještě dvakrát střídali. Odešeli Barvíř a Sedlák, naskočili Hájek a Eliáš.