5.kolo Popůvky - Baník Zbýšov 2:5

10.09.2017 11:34

Kdo nebyl včera na fotbale v Popůvkách, může jen litovat. Nejenom, že bylo k vidění pět branek v síti soupeře a spoustu našich šancí, ale hlavně jak se k nim kluci dostali. Ani jedna loženka, ani jeden gól nebyl totiž dílem náhody, ale vznikly po nádherných akcích a technických kombinacích. Kromě toho, příchodem Vespalce do obrany stoupla úroveň naší defenzívy o 100% (ve srovnání s pohárovým utkáním ve Šlapanicích....prohra 1:5) . Opět se musím opakovat, jak je důležitá role Vespalce v mužstvu. To na úvod.

Sestava: Prečan - Procházka R., Vespalec, Barvíř, Záděra - Schmid, Matějka, Chlup, Suvdaa - Nekuža, Yelisseev. Náhradníci: Vališ, Eliáš. Branky: Nekuža 2x, Yelisseev 1x, Chlup 1x, Záděra 1x.

Z domácích šel, při nástupu, dokonalý strach. Vždyť považte. 8 z jedenácti mělo od 1,80cm do dvou metrů. Ale jak se ukázalo, v zápase rozhodla chytrost, fotbalový um, obrovská bojhovnost. A to splňovalo mírou vrchovatou mužstvo naše.

Za ideálního počasí, kdy nebylo ani úmorné vedro, ale ani zima, jsme se ozvali jako první my. V 5.min. po ose Yelisseev Nekuža putuje balon k Matějkovi, bohužel, zcela osamocený Pavel trefuje pouze nohy gólmana. Druhou střeleckou šanci má Nekuža. A opět přihrávka putuje z kopačky Yelisseeva. I u třetí figuruje Maxim Yelisseev. A ta už byla gólová. V 16.min. si dovolil udělat kličku těsně před vápnem, uvolnil se, vypálil bombu, kterou brankář vyrazil směrem na Chlupa a Denis otevírá skóre - 0:1. A mohlo být pro domácí hůř. Našim narostla křídla a začali hrát. To, co předváděli, tomu se říká fotbal, ne kopaná. Jeden útok za druhým se valil na Popůvky. V 17. a 18. máme dvě, ne suprovky, ale dvě infarktovky. Totiž Nekuža jel dvakrát za sebou osamocený na soupeřovu branku, dvakrát překonal ochránce svatyně, ale dvakrát míč končí snad 20 centimetrů vedle tyče. Jak už jsem se zmínil v úvodu. Naši působí fotbalovějším dojmem. Mužstvo fachčí jako celek strojově, přihrávky putují naslepo a vždy si najdou někoho volného. Úroveň hry, zvláště naší zásluhou, se postupem času zvyšuje a my z toho těžíme. I tentokrát byl u gólovky nelepší hráč na place, Maxim. Obrana si nerozumí při rozehrávce v malém vápně. Do toho vlétl Yelisseev, sebral balon brankářovi a z 5 metrů sice trefil napoprvé prsa gólmana, ale míč se odrazil znovu k němu a dorážečka končí v síti - 0:2. Ve 32.min. Nekuža předvedl fotbalovou parádu. Dvěma, třema kličkami se ocitl v šestnátce a nekompromisně - 0:3. Hektický fotbal pokračuje dál. Baník v eufórii zapomněl na zadní vrátka a je potrestán. Za obranou se ocitli dva osamocení borci jeden z nich prosřelil Prečana -1:3. Naši však jedou na gólové vlně dál. Ve 39.min. se opět blýskl Nekuža. Dostal pas do nohy, vůbec se s ním nepáral a okamžitě vyslal raketovku -1:4. Své konto mohl navýšit Marek Nekuža ještě do polačasu, ale brejk opět končí vedle tyče.

Druhá půlka už nebyla tak infarktová, jako ta první. Měla jednoduchý scénář. Domácí celou dobu útočí, my se, pochopitelně, bráníme. Popůvky jsou vícekrát na naší půlce, než my na jejich. Ovšem tlak, který vyvinuly je platonický, bez myšlenky.  V 57.min. dochází k našemu prvnímu střídání. Místo Yelisseeva naskočil Eliáš. V 70.min. jako blesk z čistého nebe přišel náš ojedinělý útok. Centr se do stal na kopačky Eliáše a Jirka minul vingl snad o půl metru. Za minutu nato kope Nekuža trestňák asi z 20metrů. Gólman jeho jedovku z námahou vytahuje zpod břevna. To už jsme přečkali těžký nápor domácích a opět upadáme do latergie. Domácí vycítili, že jsme spokojeni z výsledkem a v 78.min. snižují. Po přečíslení naší obrany a nadvakrát dotlačují balon mezi naše tři tyče - 2:4. V 85.min. odchází ze hřiště Radek Procházka vystřídal ho Vališ. V 90.min. se do rozhozené a rezignující obrany vrhli tři naši proti dvěma hostitelům a Záděra z úhlu uzavírá závěrečný účet na 2:5. Kluci předvedli kolektivní výkon a vyhráli zaslouženě. Díku Marku Schmide, Radku Procházko, Zdenku Záděro, dík patří i oběma náhradníkům. My, fanoušci Baníku Zbýšov, jsme se fotbalem bavili a na takový fotbal budeme rádi chodit!!! Ještě jednou DĚKUJEM!!!

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz