6.kolo Baník Zbýšov - Měnín 2:5

18.09.2017 20:35

Těžko se píše o zápase, který zásadní měrou ovlivnil hlavní rozhodčí. Nedá se říct, že bychom vyhráli, kdyby foukal někdo jiný, ale určitě by zápas nedopadl takovým hrozivým rozdílem. Myslel jsem si, že po postupu Baníku do OP se: zkvalitatní mužstva (stalo se), zkvalitní terén hřiště (stalo se), zkvalitní úroveň rozhodčích (hrubě se nestalo). To, co předváděl hlavní arbitr, to nebylo k vidění ani ve III.třídě. Ale k zápasu.

Sestava: Prečan - Procházka R., Vespalec, Barvíř, Záděra - Chlup, Schmid, Rozsiczka, Suvdaa - Šrajtl, Nekuža. Náhrdníci: Kozel, Eliáš, Navrátil, Vališ. Branky: Procházka 1x, Kozel.

Zápas začal za vydatného deště a velmi nízké teploty. A toto smolné utkání vlastně začalo už ve 2.minutě. V ní se totiž nešťastně zranil náš útočník Šrajtl. Vystřídal ho Navrátil. Jinak se, pochopitelně na kluzkém terénu, začalo velice opatrně. Oběma mužstvům dělalo obrovské potíže zpracování míče a tím pádem založit nějakou kloudnou akci. A proto byla k vidění první střela až v 11.min. Nekužovi však nesedla tak, jak by si ji přál. Druhá jedovka vyšla z kopaček hostů v 15.min. Prečan ji však bravůrně vykryl. V 17.min. nás postihla druhá pohroma. Hosté založili postupný útok. Dostali se asi 25 metrů před vápno, na nic nečekali a z této vzdálenosti bez váhání vypálili. Raketový projektil skončil pod břevnem - 0:1. Hned nato jsme v šanci i my. Avšak ani Rozsiczka ani Procházka neprostřelil hradbu těl v šestnáctce. Radek Procházka pak odražený balon poslal Pánu Bohu do oken. Na kluky po obdržené brance a neproměněné šanci padla deka a vyklidili pole. Vůbec se nám nedaří přihrávky a soupeř byl vždy o chloupek u míče dříve. Prostě se nedařilo. To však platilo do 24.min. Nekuža vypálil jedovku. Brankář jen z námahou ji vytěsnil na roh. Sám Nekuža zahrává rohový kop. Ten přesně sedl na hlavu Procházky a Radek nechytatelně - 1:1. A pak v 30.min. máme znovu suprovku jak dělo. Prečan vyhodil až na půlku do sóla Rozsiczkovi. Radek je najednou sám před brankářem, snaží se ho přehodit, přehodil však i břevno. Další možnost ke zvýšení skóre máme ve 39.min. Velice agilní Nekuža, po chybě obrany, zatáhl svůj únik až skoro do vápna, prudce vystřelil, bohužel, gólman mu loženku vytáhl na roh. Nedáš - dostaneš. Ve 42.min. proběhla opět postupná akce soupeře. Znovu se Měnín s míčem nemazlil a poslal navštíveku. Prečan je bezmocný - 1:2. Třetí morová rána pro Baník. Inkasovaná branka těsně před poločasem.

Déšť ve druhé půlce trochu ustal, ale byl čím dál víc chladněji. A opět se začalo opatrněji. V 55.min. nás ze spánku probudili hosté. Jedou v brejku dokonce tři na jednoho. Prečan jim radost zkazil. Ovšem to, co jsme zahodili v my, v 58.min., to je snad na sebevraždu. Obrana Měnína, v domění, že Nekuža je v ofsajdu, ho nechala být a Marek 100% tutovku v sólu zahazuje. No prostě na mrtvici. Naopak, na druhé straně se odvíjí ta samá akce. Naši v domění, že se jedná o postavení mimo hru zůstali stát (a ofsajd to byl!!). Sudí nechává pokračovat a soupeř zavěšuje -1:3. V 60.min. střídá trenér Vespalec podruhé. Odešel Suvdaa, naskočil KozelBaník nic nevzdává a snižuje v 70.min nádhernou brankou Kozla - 2:3. Ale brankostroj jede dál. Bohužel, míč ze sítě lovíme my. V 75.min. kope Měnín přímák. Ten se mu mimořádně povedl. Břevno, od břevna za brankovou čáru - 2:4. A je po ftákách. Naděje - veškerá žádná. Byl totiž v 86.min. vyloučen kapitán mužstva Vespalec. No a není divu, že toho soupeř využívá. Za záda, do zdecimované obrany, vnikli hned dva borci a jeden z nich nedal Prečanovi šanci - 2:5.  Bože můj, jak fotbal může být krutý!!!

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz