7.kolo Bník A - Bosonohy A 1:2

21.09.2009 07:47

Za krásného počasí a na perfektně připraveném trávníku nastoupil Baník v této základní sestavě: Prečan - Čech, Cenek, Davídek, Kantor- Kožíšek, Langer, Zavřel, Skokan - Rozsiczka, Horký. Branka: Šauer 1x.

Úvod ukání jsme začali aktivněji. I první střela ve 2.min. patřila nám. Ovšem přišla 5.min. a nám zatrnulo. Náš obránce si nešťastně nakopává v pokutovém území ruku. Stadion ztichnul. Pískne sudí penaltu, nepískne? Všem pak v hledišti i na hřišti spadl kámen ze srdce. Hraje se dál. Pak však přišla, řekl bych kompenzační, 10.min. Jakoby fotbalový Bůh byl spravedlivý a rozhodl. Za nenařízenou penaltu si zasluhují hosté dát gól. A Bosonohy ho daly. Zahrávají asi z 20metrů trestňák. Halabala kopnutý, k překvapení všech, proklouzává vedle nohy a ruky našemu brankáři do sítě - 0:1. Tento moment nás na chvíli paralizoval a hosté nás na 5min. zatlačili na naší půlku, ovšem ani jedna jejich akce už bohudík, nebyla gólová. V 15.min. se zdálo, že z nás už spadla deka. Langerova dělovka ligových parametrů letí těsně vedle. Ve 22.min. se mohl lámat chleba. Dezorientovaná bosonožská obrana si nerozumí se svým gólmanem a malá domů končí na tyči. Následuje krásná střela Kantora a pak další šance. Kožíškovu hlavičku nemá brankář pořádně pod kontrolou, vypadavá mu z rukou, ovšem konečkami prstů ji dostává za brankovou čáru. V 35.min. Langer hlavičkuje nad. Snažíme se všemožně. Dalekonosná střela Horkého, nad. Vyrovnání nepřichází a naši jsou čím dál tím víc nervóznější. Snahu zvrátit stav jim nelze upřít, ovšem hra je těžkopádná, útoky zakládají komplikovaně a střely jsou nepřesné. Zato Bosonohy hrají přímočařeji, hra je založena na precizní práci dvojice stoperů, která si pohlídala našeho nejlepšího střelce Rozsiczku a nedala mu vůbec žádný manévrovací prostor. Vlastně stoprocentně otupila naší největší dosavadní zbraň - ofenzívu. Názorně nám ukazují fotbalovou školu jednoduchosti.

Do druhého poločasu nastoupil Baník s jednou změnou. Aby posílili trenéři útok, posílají do boje místo Kožíška Šauera. Ten přinesl do hry alespoň částečné oživení, hned ho bylo plno, utíkal, nabízel se a tím vlastně pomohl rozbít kompaktnost, do té doby, suverénní dvojice stopérů a v obraně se začaly objevovat malá okénka. Škoda, že tohoto faktu domácí využili pouze jednou. První supertutovku si vytvořily v 55.min. Zavřel posílá milimetrovou přihrávku na Rozsiczku, jeho dělovka z křídla je se štěstím zlikvidována. A v 56.min. se akce opakuje a je jak přes kopírák. Tentokrát ale se šťastným koncem. Opět je u zrodu Zavřel, opět posílá přihrávku na Šauera, ten rychlým brejkem únikem po pravém křídle celé obraně a z ostrého úhlu nedává brankáři šanci. Do jeho protipohybu k tyči - 1:1. V 71.min. tentýž hráč po individuální akci přes celé hřiště vysílá svůj prudký projektil těsně vedle. Pak se zranil Čech a přišel místo něho Vespalec. V neustále útočné hře nepolevujeme a ztrhnout vítězství na svou stranu je evidentně více vidět u nás, než u hostů. V 77.min. zakládá další útok Zavřel. Centruje na Rozsiczkovu hlavu, ten lobem přehazuje vyběhnuvšího gólmana, bohužel, je to opět momo. Když už se zdá, že zápas skončí plichtou, přichází infarktovka. V 87.min. celá obrana zaspala a nechala bez povšimnutí osamoceného útočníka před vápnem, ten toho lišácky využívá a upravuje na konečných - 1:2. I přes prohru kluky nezatracuji. Věřím, že nechali na hřišti duši. Prostě se nedařilo. Přiště to vyjde a bude zas skvělá nálada. Hlavně nepadnout do kolen, nezpanikařit, zvednout hlavu a makat dál. Vždyť teprve teď nás čeká ta pravá zkouška z dospělosti. Přijdou po sobě postupně tři soupeři za sebou, kteři jsou víc jak nad míru zdatní. Venku Čebín a pak doma Dobšice a Miroslav./tabulka/

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz