7.kolo muži Želešice - muži Baník 3:1

28.09.2015 11:34

Sestava: Kubín D. - Pokorný O., Záděra, Sedlák, Kříž - Barvíř, Loucký, Hájek, Kubín L. - Nekuža, Antl. Náhradníci: Kozel R., Vališ, Hájek. Branka: Nekuža 1x.

Do Želešic jsme odjížděli bez čtyř hráčů základu. A domácí se do nás zakousli hned od začátku. Během první minuty musel Kubín D. 2x zasahovat. Z velkého tlaku se narodila v 8.min. i první obrovská loženka domácích. V poslední chvíli vykopává míč z brankové čáry Kubín Lukáš. Jeho bratr v brance nás zachránil od pohromy v 11.min. a 15.min. Nedříve vytahuje bombu mířící do vinglu a pak prudký projektil nad břevno. Ovšem, paradoxně, největší šanci uplynulých minut máme my. Nekuža našel v 16.min. Louckého. Vyslanou dělovku z malého vápna vytahuje brankář Želešic ze šibenice na roh. V 19.min. máme důvod k radosti. Domácí hrubě podcenili veledlouhý výkop od naší branky. Balon po dopadu přeskočil celou obranu, za ní naběhl Nekuža a takovým šouráčkem po zemi, kolem celé brankové čáry - 0:1. Domácí však v tlaku nepolevují a dá se říct, že vše podstatné se odehrává na naší polovině. A tak se není čemu divit, že domácí vyrovnávají. Ve 35.min. udělala naše obrana chybu, která měla fatální následek. Soupeřův borec toho využívá a prudce po zemi a k tyči - 1:1. A to ještě nastřelují želešičtí ve 44.min. kubínovu tyč.

Do druhé půlky nastoupil Kozel R., vystřídal Antla. A začínáme velice sympaticky. Během pěti minut máme dvě super tutovky. Obě byly spáleny smolařem Louckým. První, ve 46.min., byla vyražena na roh. Druhá, v 50.min., byla víc, jak 100%. Martin stál  v hloubi šestnáctky. Bomba do vinglu byla domácím gólmanem vytlačena ven, do pole. Po dvou našich šancích přichází šok. V 56.min. udělala obrana opět kiks, z kterého inkasujeme. Borec Želešic prostřelil z velkého vápna co se dalo - 2:1. Pak dochází ke druhému střídání. Odešel Sedlák, přišel Pokorný Jan. Domácí však v tlaku nepolevují. Opět nás zatlačili do defenzívy, takže pouze bráníme. Ještě štěstí, že soupeř má v rozhodujících okamžicích vychýlenou mušku a že máme v brance vynikajícího Kubína Davida. I fandové domácích uznávají, že je nejlepší hráč na hřišti. David vychytal alespoň pět tutovek v 1.půlce a pět v půlce druhé. V 68.min. střídáme potřetí. Do boje se zapojil místo Hájka Vališ. A v 74.min stál při nás fotbalový Bůh. Raketový projektil se odrazil od břevna na brankovou čáru, naštěstí měl rotaci ven, do hřiště. V 75.min. máme vlastně poslední příležitost ke skórování. Na branku Želešic se řítí tři naši útočníci na dva beky. Vališ však přihrávku na šestce nezpracoval, balon mu odskočil od nohy a skončil v náruči gólmana. V 76.min. soupeřova  dělovka pořádně vystrašila Kubína. Ovšem v 76.min. nedokáže naše obrana natřikrát dostat míč do bezpečí a inkasujeme - 3:1. V 78.min úřaduje opět Kubín. likviduje loženku ze tří metrů. V 86.min. si fatanstický zákrok zopakoval. Baník je v totálním útlumu a fakticky jen dohrává. Poslední příležitost v zápase mají, jak jinak, domácí. Po brejku v 88.min. míjí míč naši svatyni o pouhé centimetry.