7.přátelské utkání áčka mužů

09.03.2014 18:15

muži Baník A - muži Žebětín 1:3 /branka: Šeliga 1x. Sestava: Náhlík - Kazda, Patocz, Jašek, Večeřa - Šeliga, Straka, Mrázek, Bím - Nekuža, Mužíček.

Jako na houpačce si připadá náš tým, když se podívá na poslední čtyři utkání. Výhra s Velkými Pavlovicemi (4:1), prohra s Hrotovicemi (5:8), výhra s Podolí (3:2) a včera prohra s Žebětínem (1:3). Odjeli jsme do Bohunic v 11kusech a to musel nastoupit nemocný Mrázek. Ani si už nevzpomínám, kdy jsme odjeli s nějakým náhradníkem. Proto klobouk dolů před obětavým výkonem zbytku mužstva. A hosté začali nátlakovou hrou, kterou vlastně ovládli celý 1. poločas. Usadili se na naší polovině a jeden útok za druhým se valil na Náhlíka. Hned v 9.min. se ujali vedení. Po rohu následuje hlavička z malého vápna - 0:1. Byl to úplně jiný obraz, který byl vidět, než ve čtvrtek v Br. Ivanovicích. Není se čemu divit. Soupeř okupuje 1.místo tabulky 1.B třídy a myslí na postup. Ocitli jsme se v opačné roli, než proti Podolí. Hosté útočí, my se úporně bráníme. A ve 13.min. se soupeř předvádí v plné parádě. Rozhozená obrana nestačí pohlídat jednoho z útočníků, ten přehazuje vyběhnuvšího Náhlíka, míč se odraží od břevna a tentýž borec ho doklepává do sítě - 0:2. Ve 24.min. nás zachraňuje Náhlík včasným vyběhnutím od jisté branky. Žebětínští nabírají na obrátkách. Nenechávají nám vůbec čas ani prostor. My ne a ne se chytnout. Baník vyslal první střelu až ve 29.min. Hosté na ni zareagovali ve 32.min. nastřeleným břevnem. V 35.min. úředuje opět Náhlík. Vybíhá a likviduje sólo soupeře. Ve 40.min. odešel nemocný Mrázek a protože by nás bylo málo, soupeř nám půjčil gentlmensky svého náhradníka. Ve 41.min. jsme opět utekli hrobařovi z lopaty. Za záchrannou brzdu zatáhl, kdo jiný, než... Náhlík!!  Ve 45.min. jsme mohli alespoň korigovat výsledek. Kolmice míří na Mužíčka, který nesmí hrát neboť je v ofsajdu. Balon tedy převzal Jašek, potáhl ho po křídle, zacentroval na nabíhajíciho Nekužu, ale pumelice jen tak prosvištěla kolem tyče.

I ve druhém poločase Žebětín roztáčí kolotoč, který však postupem času slábne a přicházejí naše chvíle. Nejdříve však v 52.min. vytahuje Náhlík gólovku z vinglu a potom v 60.min. nebyla hostům uznána branka pro ofsajd. A Baník začal dýchat. 2x zahrozil z rychlých protiútoků, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo. V 65.min. Kazda už překonal brankáře, bohužel, míč skončil na tyči. V 71.min. máme druhou loženku. Nekuža utíká osamocen na brankáře, lobem ho přehazuje, k naší smůle však přehazuje i branku. Do třetice všeho dobrého. V 80.min. utekl Mužíček, jeho centr našel nabíhajícího Šeligu a ten se nemílí - 1:2. Dá se říct, že posledních 35 minut patří jednoznačmě nám. Zlepšenou hrou středového pole se dostáváme před gólmana hostí a vytváříme si i šance. Nic se na konstatování, že jsme byli v druhých 45minutách lepší nezměnilo ani to, že jsme inkasovali v nepochopitelně nastaveném čase a to v 92.min. - 1:3.