8.kolo Baník Zbýšov - Tišnov B 0:3

02.10.2017 11:46

Sestava: Prečan - Navrátil, Barvíř, Záděra, Procházka - Schmid, Matějka, Nekuža, Kozel - Chlup, Rozsiczka. Náhradníci: Suvdaa, Vališ.

Zápas dvou sousedů v tabulce(Zbýšov 5. - 13 bodů, Tišnov 4. - 14 bodů) přinesl jednu zajimavost. Poprvé Baník nevstřelil v této sezóně ani jednu branku. A nebyla to jen nemohoucnost našich borců. Ale byla to hlavně zásluha tišnovských, kteří nás, de facto, do žádné pořádné šance nepustili. Zápas sice začal v tempu, avšak velice oparně, ze zajištěné obrany. To se ještě Tišnov na hřišti hledal a jeho útočná fronta se teprve formovala. Běží 15.min. a oba brankáři jsou bez práce. Kéž by to platilo i ve druhé půlce. Tam Prečan nevěděl kam dřív skočit. Až pak v 16.min. naši vystřelili. Jako první. Nekuža vyslal dělovku z trestňáku, s kterou měl gólman hodně práce. To byl první a také poslední pokus našich o skórování. Jinak v této fotbalové kategorii kraloval jednoznačně soupeř. Hosté odpověděli v 19.min. Jedovka končí v autu. Ovšem ve 21.min. nám utekl borec. Křížně poslal přes vápno nabídku svému spoluhráči a ten bez přípravy podstřeluje padajícího Prečana - 0:1. Hosté se brankou nakopli a zatlačili nás na naši půlku, kde obrana měla z jejich tlaku veliké problémy. Našim sice nelze upřít snahu, ale chybí kombinace a hlavně moment překvapení. Ve 30.min. čaruje opět Prečan. Tišnov jede dokonce v šesti na našich pět obránců. Pepa pak vytahuje prudkou bombu z vinglu.

I úvodní začátek druhé půlky patří hostům. Dá se říct, že vyvinuli permanentní tlak, který prakticky trval celé utkání. Na nás padla deka, jsme totálně v útlumu. Soupeř vycítil, že jsme v depresi a v 51.min. nás trestá. Jeho útočník převzal míč asi 10 metrů před vápnem. Na nic nečeká a pálí. Jeho pumelice končí, za pomocí teče, v naší svatyni - 0:2. A v 56.min. mohlo být hůř. Proběhla ta samá akce, ale soupeř měl nepřesnou mušku a balon končí v autu. A teď nastal zajímavý úkaz, který je vidět tak jednou za sto let. Během půl hodiny hosté 5x !!! orazítkovali naše břevno. Poprvé se rozhoupalo v 58.min. Podruhé v 59.min. V 60.min. odešel Rozsiczka, přišel Suvdaa. V 62.min. nastřelují břevno potřetí. Stalo se tak z trestného kopu. Za minutu, tedy v 63.min., se trefují hosté do těch samých míst počtvrté. Tlak tišnovských je trvalý a zdrcující. Nejvíce bije do očí markantní rozdíl zakládání protiútoků mezi oběma týmy. Soupeř je vždy o chloupek dřív u míče a okamžitě se vrhá do útoku se třema čtyřma, někdy i s pěti borci, vpřed. Když zkazí přihrávku, okamžitě jsou tito zpátky v obraně. Nám kombinace dlouho trvá a rychle pak o balon příjdeme. V 72.min. nahradil Kozla Vališ. Kluci, ve snaze vstřelit alespoň čestný úspěch, vsadili vše na útok. Do otevřené obrany vlétl hostující útočník a nejdříve nastřelil popáté břevno, aby pak v 88.min. bez přípravy využil odraženého míče a uzavřel závěrečný účet na - 0:3. Na závěr dodávám. Držím se rčení, že neexistuje objektivní fanoušek. Tentokrát musím objektivně přiznat, i když přes zuby a nerad, že Tišnov byl jednoznačně lepší.

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz