9.kolo Moutnice - Baník Zbýšov 3:0

09.10.2017 21:36

Sestava: Prečan - Navrátil, Záděra, Barvíř, Chlup - Schmid, Matějka, Elisseev, Procházka R. - Rozsiczka, Nekuža. Náhradníci: Kubín, Eliáš, Kozel, Vališ.

Těžko se píše o druhém zpackaném zápase během týdne. Totiž, do Moutnic jsme odjížděli jako favorité. Vždyť soupeř se chýlil na konci tabulky s pouhým jedním bodem. Nebyli jsme sice lepší jako domácí, ale tak vysokou prohru jsme si určitě nezasloužili. Minimálně na nějaký ten gól jsme měli. Alespoň, co se šancí týká. Ovšem ta bída v jejich proměňování..

Přivítalo nás docela chladné počasí. A začalo se oboustraně velice opatrně. Vždyť považte, první střela byla k vidění až ve 12.min. A byla gólová. Centr do našeho vápna, borec hlavičkuje a Marek Schmid vykopává tutovku z brankové čáry. Stáli u nás všichni fotbaloví svatí. Možná to mělo být varování pro nás. I když jsme poslední (Moutnice), tak lehce se nedáme. No a klukům se vůbec nedaří. Hlavně koncovka je katastrofální. První jakás -  takás střela byla námi vyslána až ve 21.min. Nekuža zahrává rohový kop. Domácí stačí odvrátit, ale pouze opět k Nekužovi. Marek pálí, obrana tečuje mimo branku. Balon letí pár centimetrů vedle tyče. Mohl to být parádní vlastenec. Tentýž borec vyslal jedovku ve 26.min. Ta však letěla 20 centimetrů nad břevnem. Ve 27.min. znovu řádí Nekuža. Dostal se na dostřel, byl však v úhlu a brankář neměl problémy mu šanci zneškodnit. Ve 32.min. spalují domácí supr tutovku. Jejich útočník hlavičkuje, ale Prečan, jako už tolikrát, čaruje, a pokus mu vytahuje z vinglu. My kontrujeme hned v následující minutě. Elisseev jede v sólu na gólmana, jeho navštívenka končí půl metru vedle. A až ve 35.min. jsme se dočkali branky. Bohužel, v naší síti. Po přímém kopu Mutěnic balon zaplachtil do naší šestnáctky, tam si jejich útočník dovoleně odstavil od těla naší obranu a podél vyběhnuvšího Prečana - 1:0. Baník se ozval ve 42.min. a hned nadvakrát. Nejdříve Elisseev vyslal raketovku a pak si zopakoval sólovku Nekuža, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo.

Do druhé půlky jsme nastoupili beze změn v kádru. A nezačali jsme vůbec zakřiknutě. V 50.min. vypálil Chlup, po nezištné přihrávce od Rozsiczky, raketovka minula břevno o pověstné centimetry. A pak má suprovku všech suprovek Elisseev. Sám v brejku proti gólmanovi minul tři tyče alespoň o 5 metrů. No prostě na infarkt. V 55.min. zase Rozsiczka má příležitost, ale vracející se obránce mu na poslední chvíli skočil do rány. Domácí reagovali protiútokem. Po sérii tří rohů se jim ten třetí povedl. Naše obrana v 57.min. stačila míč pouze odkopnout, ten se dostal k rozběhnutému útočníkovi a rázem to bylo - 2:0. A mohlo být ještě hůř. V 62.min. Byla totiž proti nám nařízená penalta. To však domácí nevěděli, že v bráně máme fantastického Prečana. A Pepa dostál svého jména, že je jednička široko okolo. Riskl stranu a kočičím skokem vytahuje bombu ze šibenice. Bravo Pepo!!! Domácí to nepoložilo a spalují další loženku. Borec jede sám na Prečana, bohudík, má nepřesnou mušku. Během těchto minut došlo k trojnásobnému střídání. Odešel postupně Chlup, Barvíř a Procházka, přišel Kubín, Kozel a Eliáš. Ke skórování měl blízko v 77.min. Rozsiczka a Kozel. Zvláště ta kozlova mohla skončit mezi třemi tyči. A když se nám konečně podaří vniknout do vápna a brankář je Kubínem překonaný, zazvoní, jako na potvoru, tyč. Naopak v 85.min. nám domácí zatloukají poslední hřebík do rakve. Náš bek špatně zasáhl míč, ten se dostal na levou stranu, na úplně volného soupeře a bylo vymalováno - 3:0. Vyloučení Kozla v 89.min. už na stavu nic nezměnilo.

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz