9.kolo muži Pozořice - muži Baník 5:3

11.10.2015 11:25

Sestava: Kubín D. - Pokorný O., Záděra, Sedlák, Kříž - Horký, Kozel R., Šauer, Barvíř -Nekuža, Loucký. Náhradníci: Vališ, Pokorný J. Branky: Loucký 2x, Horký 1x.

Kdo nebyl v Pozořicích na fotbale, neuvěří. Běží druhá minuta a na tabuli svítí 2:0 !!!! pro domácí. Hned v 1.min. kopou pozořičtí první roh vůbec a nabíhající útočník hlavičkou otevírá skóre -1:0. Ihned po rozehrávce ztrácejí kluci míč na své polovině a z bleskového útoku ve 2.min. je to už - 2:0. Začátek prostě na infarkt. A to není všechno. Domácím stouplo sebevědomí a vrhli se nás jako vosy na bombón. Na naše padla deka a ne a ne se ze šoku vzpamatovat. Nic se nám nedaří. Dokladem naší marnosti je, že jsme poprvé vystřelili na branku až v 17.min. A v 18.min. se radují domácí potřetí. Naši nedávali pozor v obraně a soupeř toho využil a nadvakrát dotlačil balon do sítě - 3:0. Až po těchto těžkých infarktových minutách se kluci trochu sebrali a dokonce se dostali několikrát na dostřel. Soupeř však nevypnul a drtí nás dál. V 36.min. stálo při nás štěstí. To domácí hráč hlavičkuje ze 3 metrů vedle. Ve 37.min. vykopává Sedlák z brankové čáry jistý gól, aby ve 37.min., po opakovaném kiksu naší obrany, Kubín loví míč počtvrté - 4:0.

Dnes se nám daří. Kolik jim jich nasázíme? Sedm ,osm, deset? Neslo se v ochozech, protože naši působili tristně. A také proto, že hned ve 46.min. vyhlavičkoval Kozel míč z vinglu a zabránil pátému gólu. Ale najednou, jakoby mávl někdo kouzelným proutkem, začala se karta obracet. Už v 51.min. máme důvod k radosti. Šauer dostal balon do brejku, protáhl se kolem pravé obrany a potáhl ho až k brankové čáře. Napoprvé se mu přihrát pod sebe nepovedlo, ale napodruhé už přihrávka našla Louckého a Martin zakončuje - 4:1. Kluci hrají jako vyměnění. Dokonce jsme si vytvořili dvě suprovky Louckým a zvláště ta šauerova byla 100%. Ale jako už mnohokrát, když se nám začíná dařit, inkasujeme. V 67.min. se obraně nepodařilo vyhlavičkovat balon ven z vápna do bezpečí a domácí dorážkou - 5:1. Sympatické na našich bylo, že nerezignovali a že se snaží alespoň opticky upravit toto hrozivé skóre. Povedlo se. V 77.min. proběhla akce jako z fotbalové učebnice. Loucký převzal míč a rozběhl se proti domácím. Narazil si ho s Horkým, Martin mu ho okamžitě vrátil a Lukáš prudce k tyči - 5:2. Baník je v laufu. Poslední čtvrthodinka je zcela pod naší kontrolou. V ní jsme si vytvořili ještě dvě šance, bohužel, nikdo z našich neuspěl. Podařilo se to až v 85.min. Na půlce hřiště vybojoval Vališ zdánlivě ztracený balon, nasměroval ho na Louckého a Martin po sólu ukončuje utkání - 5:3. Na vyrovnání už nezbyl čas. Ale i přes prohru musím před kluky smeknout klobouk. Zvláště za druhý poločas. Vždyť považte. První půlka 0:4, druhou jsme vyhráli 3:1!!