9.přátelák před začátkem jarní sezóny nám vyšel nadmíru dobře

26.03.2014 12:48

Baník přivítal na svém hřišti hosty z Hrotovic a měl jim co oplácet. Vždyť u nich prohrál potupným skórem 5:8.

muži Baník A - muži Hrotovice A 3:1 /branky: Mrázek 1x, vlastní 1x, Mužíček 1x 

Sestava: Náhlík - Jašek, Patocs, Večeřa, Šeliga - Máša, Straka, Mrázek, Kazda - Nekuža, Mužíček. Náhradníci: Bajgar, Nevřivý, Vališ.

Baník si byl vědom útočné síly hostů a proto začal velice opatrně, ze zajištěné obrany. A musím konstatovat, že úplně otupil hrotovickou ofenzívu na jedničku s hvězdičkou. Na první pohled člověk, který viděl oba duely, mohl vidět ten diametrální rozdíl v pojetí a taktické hře našich. Už to nebyla chaotická a rozháraná hra defenzívy, ale jak už jsem podotkl, velice disciplinovaný obranný celek. Zato hosté, důsledkem naší nechybující obrany, se ocitli v opačné úloze, než doma. Od začátku se pouze brání a podnikají jen nahodilé útoky, které Baník spolehlivě likviduje. My útočíme a vytváříme si soustavný tlak. Po 20minutách se hra začíná vyrovnávat, ale že bychom viděli nějakou loženku, to ani náhodou. Všechno důležité se odehrává na půlce hřiště a oba brankáři jsou bez práce. Pro srovnání. V Hrotovicích jsme po půl hodině hry prohrávali už 0:3 a domácí měli ještě dvě-tři šance. Potom jako blesk z čistého nebe přišla akce, která nenapovídala tomu, že by byla pro nás úspěšná. Ve 40.min. Baník zaútočil, obrana soupeře byla na místě a brejk odvrátila. Pouze však k našemu Mrázkovi. Laďa asi z 25-30 metrů vyslal střelu nestřelu, s kterou by neměl problém ani gólman žáčků. Míč neletěl, ale plachtil a k překvapení všech, skončil v síti - 1:0. Vedení za předvedený výkon zcela zasloužené.

Druhý poločas začali hosté lépe. V 51.min. ztratili naši míč na polovině hostí a hrotovičtí toho stoprocentně využívají. Založili bleskový útok a najednou se ocitají osamocení před Náhlíkem a na tecnickou střelu nemá Náhlík nárok - 1:1. Soupeře to nakoplo a začal zlobit. V té době se hrál velice líbivý a útočný fotbal. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ale přece jen, Baník působil větším sebevědomím a měl větší touhu po vítězství. Frontální útok na zvrat v utkání začala dvojice Máša-Mrázek. Tomáš poslal balon na Mrázka, Laďa vnikl brejkem do vápna a najednou je sám před gólmanem. Škoda, že ho z pěti metrů nastřeluje. Nad hosty se začíná smrákat. To se nevídaně rozehrál Jaše a hlavně Nekuža. Přes ně putovaly míče do útoku a obrana nevěděla kam skočit. V 66.min. vybojoval Nekuža zdánlivě už ztracený balon, obešel kličkami hned tři obránce, poslal křížně přes vápno pas na nabíhajícího Mužíčka a Ondra neváhá - 2:1. V 71. a 72. min. nás zachraňuje svými fantastickými zákroky z nadpřirozena, kdo jiný, než Náhlík. Ovšem odvážnému a lepšímu štěstí přeje. Platí to plnou měrou o Jaškovi. Vybojoval v blízkosti vápna balon, vyslal střílený centr, který si obrana sráží do vlastní branky - 3:1. Naši pak totálně ovládli zbytek utkání a v některých místech mají až drtivou převahu. Opět musím zdůraznit naši vynikající fyzičku. 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz