25.kolo Baník A - Bohunice 0:2

15.05.2011 21:56

Sestava: Prečan - Bareš, Davídek, Maša, Kotačka - Zavřel, Havel Jan, Havel Josef, Kotačka - Kantor, Jašek.

Napadá mi pouze jediný úvodní titulek k dnešnímu heroickému výkonu našeho áčka. Za výkon, kluci, který jste podali proti vysokému favoritovi, KLOBOUK DOLŮ!! Protože kdo čekal, že před Bohunicemi padneme do kolen, strašně se mýlil. Konečný výsledek 0:2 neodpovídal realitě zápasu. Totiž několik fatálních faktorů mělo zásadní vliv na vývoj zápasu. Tak nejdříve. Hosté si mysleli, že Baníku, momentálně třetího od konce, se před velkým favoritem rozklepou kolena, lehnou si na záda a budou žadonit o ránu z milosti. Ovšem, k překvapení všech, vraždění jehňátek se v žádném případě nekonalo. Další fragmend mozaiky, který zapadal do rámce utkání, byl fakt, že 30.min. fakticky rozhodla o utkání. Byla to minuta pro Baník, smrtící. V jedné minutě vyloučení našeho Jaška a následná penalta nahrála Bohunicím na smeč a ty se šance, darované z nebes, chytly, zabetonovaly své pokutové území a vlastně nic jim nebránilo, aby něco podnikaly. Zvláště, když Baník, vytvářející jednu šanci za druhou (prosím, v deseti!!!), ne a ne skórovat.

Obě mužstva začala utkání ve vysokém tempu a bylo se na co dívat. Naše áčko zaskočilo útočně naladěné Bohunice perfektní defenzívou a vlastně je nepustilo do pořádné šance až do inkriminované 30.minuty.  Byli jsme i o něco více aktivní. V 5.min. zkoušíme pozornost brankáře hostí poprvé. Nezasloužené vedení mohli hosté docílit už v 10.minutě. Bareš v tísni odvrací na roh tak nešťastně, že míč míjí těsně pravou tyč Prečanovy branky. Byl by to parádní vlastenec. V 18.min. zkouší bohunický útočník krásnýmí nůžkami ztéci naši svatyni, pokus míjí těsně pravý vingl. Ve 25.min. to zkouší, pro změnu Kantor. Střela není nebezpečná, brankář ji likviduje. A je tu ta nešťastná 30.minuta. Po druhé žluté kartě za zákrok v pokutovém území je vyloučen náš hráč Jašek a navíc, hosté kopou penaltu. Bezpečně ji proměňují - 0:1. Kluci cítí křivdu a vůbec se jim nedivím. Hrát zbývajicí hodinu o jednoho hráče míň, to na psychice mužstva nepřidá. Ovšem právě v tomto okamžiku se projevila obrovská morální vůle zdecimovaného Baníku. Místo, aby se uzavřel do ulity a odevzdaně čekal na smrtící úder, vstal z mrtvých a začal(i v deseti) pořádně zatápět hostům. A fanoušek se nestačil divit. Sice v 35.min. ještě hosté míří svůj projektil nad, ale v 37.min. máme šanci my, kterou nemají Bohunice, do vstřelení druhé branky, ani jednou za celý zápas. Obrana hostů zahrává malou domů.  Brankář ji nestíhá, dobíhající Havel brankáře pouze nastřeluje, odražený balon putuje na kopačky Kantora, Petr posílá lehce do prázdné branky, ovšem obětavě se vracející obrance vykopává z prázdné branky. Všem se zastavilo baníkovské srdíčko.  I když oslabeni, můžeme ve 44.min. skórovat opět. Po našem rohu nejvýše vyskočil znovu Kantor, míč se mu nešťastně svezl po boku a končí těsně v rohu.

Po sympatické a nadějné první půlce přišla v 50.min. definitivní skobička donaší fotbalové rakve. Po rychlém protiútoku hostů po levé straně následuje prudká přihrávka do vápna, která je ještě tečovaná, a je tu definitivní podoba skóre - 0:2. V 70.min. odchází Kantor a přichází Matouš. A právě střídající Matouš udělal největší vítr v řadách Bohunic a pořádně jim zamotal hlavu. Třikrát hlavičkami vyděsil hostující defenzívu a ta jen kokukala, co to má za soupeře oslabeného o jednoho hráče. A to si Honza ještě mohl vymodlit penaltu. Takovou, jako si vymodlili hosté ve 30.min. Je faulován v pokutovém území, sudí nic.  V 88.min.střídáme. Místo Havla Jana jde Ptáček. Bohuničtí nemusí nikam spěchat, vždyť vedou 2:0 a ještě jsou v početní převaze. A tak se jim v závěru naskytla jejich největší šance vůbec. Za přetíženou obranou Baníku se objevilo rychlé křídlo, lobem se  vybíhajícího Prečana snaží přehodit, bohudík, míč končí na horní síti opuštěné branky. Snaha našich o zvrat je marná. Ovšem, kluci, z boje o udržení nutíkejte. Vážím si Vás. Bojovali jste hodinu v oslabení a i přesto jste odešli z kolbiště se zvednutým hledím. DÍKY!!!!