Baník Zbýšov - Pozořice 5:2

17.09.2019 11:46

Sestava: Soustružník - Navrátil, Kotačka, Záděra, Kozel - Nekuža, Vespalec, Foral, Navrátil - Jelisejev, Rozsiczka. Náhradníci: Pospíšil, Loucký, Vališ. Branky: Loucký 2x, Nekuža 1x, Kotačka 1x, Foral 1x.

Kóóóónečně!!! Konečně to vyšlo. Slavíme první výhru. Až v pátém kole. A byla to výhra zcela zasloužená. Zvláště první poločas byl úplně pod naší kontrolou. Hned v 1.min. máme 100% loženku. Rozsiczka nadvakrát v malém vápně smůlovitě nepřeloboval ležícího brankáře. V 5.min. se tutovka opakovala. A opět je u ní Rozsiczka. Z asi 10metrů přehazuje gólmana, ten vytahuje pokus na roh. K míči se postavil Vespalec a jeho načechraný balon našel hlavu Kotačky a Jara přesně do šibenice - 1:0. Ve 12.min. má na kopačkách šanci Nešpůrek, podobné té z 1.minuty. Dopadla podobně, těsně vedle. Dá se říct, že úvodní minuty patří nám a že v tlaku, který jsme vyvinuli, jsme nepolovili celý poločas. Zahnali jme hosty do defenzívy a těm nic jiného nezbylo, než jen odkopávat. Od nich je k vidění pouze holomajzna, žádná kombinace, natož ohrožení naší svatyně.  Napočítal jsem, že Pozořice ohrozily Soustružníka za 1. poločas jen jednou a to ještě po hrubce našeho beka, ketrý nešťastně nahrál do sóla protihráčii. Soustružníka však neohrozil. Na druhé straně Baník ve svém líbivém a útočném fotbalu pokračuje dál. A to se nám vyplatilo. Ve 35.min. poslal Kozel milimetrově do běhu Nekužu. Marek využívá své rychlosti, odpoutal se od posledního beka a podél vyběhnuvšího gólmana - 2:0. Pak proběhla akce, jako vystřižená z fotbalové učebnice. Rozsiczka, tentokrát v roli nahrávače, uviděl za sebou rozběhnutého Forala. Adresoval mu balon a Kuba přímo z první vymetl vingl - 3:0.

I v druhé půlce pokračuje Baník v líbivé a kombinační hře dál. Pozořice více brání, než útočí, čekají prostě na naší chybu. V 53.min. musel odejít zraněný Jelisejev. místo něho naskočila do útoku nová posila - Martin Loucký. A byl to pro Martina šťastný začátek v Baníku. V 55.min založili hosté jeden z mála protiútoků, který zakončili prudkou bombou. Soustružník však cestě míče do sítě zabránil odvážným skokemk tyči. V 58.min. máme další tutovku. Loucký ji z 8 metrů zahodil. V 62.min. si Martin vše vynahrazuje. Úplně volný Nešpůrek nezištně přihrál volnému právě Louckému a najednou je to už hrozivých - 4:0. V 68.min. naskočil místo Vespalce Pospíšil. V 70.min. po spolupráci dvou střídajících, Pospíšil - Loucký, právě druhý jmenovaný zvyšuje na - 5:0. Až v 71.min. se dostaly Pozořice na naší půlku. Vybojovaly roh a z něho snižují - 1:5. Využily toho, že Sousružník byl oslepen sluncem. K třetímu střídání na naší straně došlo v 76.min. Odešel Navrátil nahradil ho Vališ. V 77.min. chytil soupeřův brankář suprovku Foralovi. Nedáš - dostaneš. Hosté vycítili, že naši za tak příjemného stavu trochu vypnuli, proto trestá a zakončuje zápas v 78.min. druhou brankou - 2:5.