doslovný přepis zprávy trenéra Horkého ze zápasu st. předpří. Baník - pří. Zbraslav 8:7

14.04.2015 21:25

Dobrý den,
V sobotu 11.4.2015 jsme po dlouhých čtrnácti dnech opět sehráli přípravné utkání. Našim soupeřem nemohl být nikdo jiný než Sokol Zbraslav. Je to jediný soupeř v okolí, na kterého je spolehnutí. Hrálo se tentokrát na hřišti Baníku za velmi krásného počasí a konečně jsme hráli podle pravidel mini přípravky, tedy 4+1. Hrálo se na nádherné trávě, 2 x 25 minut a rozhodčí byl opět Lukáš Sedlák(možná by měl začít přemýšlet i nad profesionální kariérou). Po utkání se opět kopaly penalty.
 Složení našeho týmu částečně ovlivnilo onemocnění pár kluků(řádí nám tady neštovice), ale i přesto jsme se sešli v krásném počtu deseti fotbalistů. Chyběli bratři Jeník a Jirka Lukášovi, dále pak Kuba Jelínek a Jirka Točík. Složení týmu tedy vypadalo následovně. Do branky se nám vrátil Adam Eschler, obrana hrála ve složení Tobiáš Morávek, Patrik Freiwald, David Bárta a nováček v našem týmu Franta Horníček. V útoku se střídali Adam Sedlák, Saša Horký, Vojta Kratochvíl, Matyáš Procházka a Honzík Kořenek. Kapitánem byl pro tenhle zápas Saša (nemusíte mít strach, všichni kluci se vystřídají v nošení kapitánské pásky).
   Utkání začalo jako vždy. Opět jsme prohrávali 0:1. Bohužel se musím přiznat, že dnes padalo tolik branek, že si prostě nepamatuji průběh utkání.Pokusím se to sepsat alespoň tak, jak si myslím, že to bylo. Po chvilce měl Saša super šanci, když šel sám na brankáře, ale netrefil vůbec branku. Ale nemusel litovat a hned po chvilce si nájezd zopakoval a srovnal na 1:1. Soupeř nám opět odskočil a my prohrávali 1:3. Hned se mně vybavil poslední debakl 1:7. Ale kluci zabrali jako každý zápas a srovnali na 3:3. Autorem branek byl Saša. Poločas opět skončil výhrou soupeře, který nám vstřelil gól na 3:4.
   Druhý poločas probíhal ve stejné režii jako první. Šancí bylo na obou stranách požehnaně a góly padaly na obě strany. Zápas se hrál ve vysokém tempu a já nestíhal dělat čárky do sešitu(poznámky o gólech). Dalšími střelci na naší straně byl náš gólový zabiják Maty, Vojta(pro kterého to byl první vstřelený gól ze hry) a opět Saša. Maty,Saša a Vojta dali své góly ze samostatných nájezdů na brankáře. Akce většinou vznikla,že Adam vyhodil míč rukou a kluci mazali sami. Ale branky na naší straně nebyly jenom po vyhození. Krásné přihrávky do brejku vytvořili během utkání i naši obránci, Patrik, Tobiáš a Franta. Franta dnes hrál svůj první zápas a musím přiznat, že ukázal to, co jsem od něho čekal(tvrdost, rychlost, bojovnost).Jsem s ním velice spokojenej. David se nám už taky rozkoukal a lepší se zápas od zápasu. Patrik od svého prvního utkání udělal velký pokrok a já osobně bych na takového beka hrát nechtěl(nikomu nedaruje nic zadara). A dostali jsme se k našemu hráči zápasu a tím podle mně byl Tobiáš, který nastoupil na zápas s puchýřem na patě. Na začátku vypadalo, že vůbec nenastoupí, protože skoro nechodil, ale vydržel až do konce a makal, jak se říká, na krev. Během utkání jsem ho chtěl několikrát stáhnout, ale Tobiáš prostě chtěl dokončit zápas.
   Pochvalu nezaslouží jenom naši obránci, ale i útok. Saša dal 5 gólů,trefil se konečně Vojta, Maty opět nezklamal a vstřelil 2 góly. Původně jsem si myslel,že si Zbraslav vstřelila po našem zahraném rohu vlastňák, ale Maty to tečoval kolenem, takže branka je připsaná jemu. Další do party je Honzík. Je malý, ale je to bojovník. I on dnes mazal sám na brankáře, ale bohužel, střela neměla takovou razanci, aby skončila v síti. Posledním útočníkem je Adam Sedlák, který dnes hrál super, ale měl smůlu v zakončení. Běhěm utkání jsem si všiml, že na malém prostoru vymotal tři soupeře a nebylo to jenom jednou. Konečně jsme skórovali z rohu, který zahrával právě Adam. No a poslední je Adam Eschler. K tomu nemám co dodat, protože opět podržel tým. Kolik on toho chytí, není snad ani možné. Bohužel, někdo může říci, že dostat 7 branek není žádná sláva na brankáře, ale střely Zbraslavi mají bohužel jiné parametry, než ty naše. Rána jak z kanónu asi ze dvou kroků před Adamem se opravdu chytit nedá.
   Takže, abych ten můj guláš shrnul na závěr. Až v pátém utkání jsme se konečně dočkali vítězství. A to v poměru 8:7. Musím přiznat,že jsme byli šťastnější, protože zápas mohl skončit klidně výhrou soupeře. Kluci jsou výborní bojovníci, ale to víme od prvního utkání. Začínají se nám prosazovat hráči 1 na 1 a to je i tím, že na hřišti je více místa ve hře 4+1. Ale hlavně je to jejich šikovností a dobrou prací s míčem. Dále musíme zapracovat na střídání, protože se nám kluci dvakrát během špílu srazili(doufám,že ty boule na hlavě Matyho a Davida nejsou nic vážného).
    V prvé řadě musím poděkovat našemu týmu, že se nikdy nevzdá a bojuje až do konce. Dále pak rodičům, kteří své kluky podporují, Baníku za krásné hřiště a hlavně Lukáši Sedlákovi, na kterého vždy zůstane píšťalka(neboj, příští víkend se vyměníme).

P.S.: omlouvám se za ten guláš co jsem tady vypotil,zatím...

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz