trenér žáků Kahanu A M.Vespalec hodnotí podzim 2014

04.11.2014 16:20

FKM Kahan - starší žáci - Krajský přebor Jižní Moravy

CELKEM : 11 - 5 - 0 - 6 - 32:38 - 15 bodů - 7. místo

DOMA : 6 - 4 - 0 - 2 - 24:19 - 12 bodů - 4. místo

VENKU : 5 - 1 - 0 - 4 - 8:19 - 3 body - 10. místo

Střelci :
Šrámek Adam - 12 branek
Přibyl Luboš - 7 branek
Šnyrch Patrik - 5 branek
Chlup Denis - 3 branky
Navrátil David - 2 branky
Suvdaa Martin - 2 branky
Břoušek Adam - 1 branka

Po suverénní jízdě 1. A třídou a postupem do krajského přeboru přišlo v letošní sezoně vystřízlivění.
Již po konci loňské sezony bylo jasné, že po odchodu 6 opor do dorostenecké kategorie nás nečeká nic jednoduchého. Nahradit Strnada a jeho podíl na téměř 80 brankách v loňské sezoně bylo nemyslitelné, ovšem jak nám bude chybět i opora zadních řad Syrovátka a bojovník a hecíř Mertl, to jsme nečekali.
Co je však nejsmutnější, to je tréninková morálka současného mužstva. V tom je oproti minulé sezoně ten největší problém a rozdíl. Strnad, Mertl, Syrovátka, Brychta a Černý nechyběli prakticky na žádném tréninku, v sezoně letošní se občas stávalo, že na tréninku bylo více trenérů jak hráčů ...
Mužstvo se nám bohužel ani před sezonou, ani v jejím průběhu, nepodařilo vhodně doplnit. To je pro vedení a trenéry ten hlavní úkol během zimní pauzy. Osvědčila se nám pouze spolupráce s Ivančicemi, které vévodí své skupině 1. A třídy bez ztráty bodu. Jedinou černou kaňkou na této spolupráci je vážné zranění našeho špílmachra Patě Šnyrcha. Věříme, že se dá brzy do pořádku a na jaře ho opět uvidíme v našem dresu.
Domluva s ostatními vesnicemi je podstatně složitější, zarážející je i nezájem chlapců, kterým prostě stačí působit v základních třídách.

Úvod sezony nám i vinou šťastného losu vyšel. Ve třech domácích utkáních nás čekala mužstva ze dna tabulky a tři vítězství. Porážka v Blansku po velmi slabém výkonu byla varováním. Tvrdý návrat zpátky na zem a z horních příček tabulky přišel od 5. kola, kdy jsme 4x po sobě jednoznačně prohráli a naše výkony byly doslova tristní. Naštěstí jsme se dokázali včas probrat a zmotivovat a díky 2 důležitým vítězstvím v Židenicích a doma s Mor. Krumlovem jsme se posunuli do středu tabulky. Úzký kádr a neuvěřitelná marodka zapříčinila něco, co jsem ještě za 8 let nezažil a sice to, že jsme k poslednímu utkání do Kohoutovic ani neodjeli ...

7. místo je tedy vzhledem k průběhu podzimní části solidním výsledkem, ovšem odstup od sestupových příček není v žádném případě takový, aby nám dovolil spát na vavřínech.

Co se týče jednotlivců ...
V úvodu sezony nás svými výkony táhnul Luboš Přibyl, ve druhé části podzimu už nebyl možná i vinou zdravotních problémů tak výrazný. Nejlepším střelcem mužstva byla Adam Šrámek, ovšem velice dobře víme, jaký má v sobě potenciál, proto od něj očekáváme ještě lepší výkony. Spolu s těmito dvěma jmenovanými dále táhli mužstvo Chlup, Suvdaa a Čechová. I u nich platí do písmene to, co u Šrumy. Fotbalisti to jsou výborní, ovšem jejich přístup a vliv na hru celého mužstva musí být vzhledem k jejich potenciálu mnohem výraznější !!!


 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz