minturnaj ml. žáků v Brně

12.03.2012 21:47

Protože termín zahájení mistrovských souteží se kvapem blíží, uvítali jsme pozvání Zbrojovky Brno r. 2001 a v areálu sportovní školy na Janouškové sehráli přípravný miniturnaj, kterého se kromě nás a domácích zůčastnili ještě mladší žáci Tatranu Kohoutovice. Byla tedy sehrána 3 utkání 2x 20 minut. Výsledky tentokrát nehráli takovou roli, spíše nás zajímalo v jakém stavu se nacházíme po dlouhé zimní pauze. Z obvyklé sestavy chyběl pouze Chlup.
V úvodním utkání turnaje domácí remizovali s Kohoutovicemi 4:4.
Naše utkání proti Kohoutovicím bylo konfrontací mužstev, která se potkávají i v mistrácích (Zbýšov 4., Kohoutovice 2.). Na to, že se obě mužstva objevila "velkém hřišti" po více jak 4 měsících, byl k vidění celkem solidní fotbal. Remíza 3:3 se dá označit za zaslouženou, všechny naše branky vstřelil Šrámek.
Ve druhém utkání jsme se střetli s domácí Zbrojovkou r. 2001 (tedy chlapci o rok mladší). S tímto soupeřem jsme se v přátelských a turnajových utkáních potkali asi počtvrté. V dosavadních duelech jsme zatím byli stoprocentní, ovšem tentokrát jsme tvrdě narazili. Domácí měli k dispozici dvě naprosto vyrovnané sedmičky a zejména se v plné nahotě ukázalo, jaký je rozdíl trénovat 1x týdně 1,5 hodiny ve školní tělocvičně ( kde vzhledem k malému prostoru a absenci, jakéholiv tréninkového vybavení není jiného zbytí, jak hodinu běhat a posilovat a půl hodiny hrát fotbálek 3 x 3 ) a trénovat 3x týdně na umělé trávě a co především a hlavně S MÍČEM U NOHY !!!
Soupeř nás školil zejména v práci s míčem, ve startu na míč, v pohybu bez míče, v orientaci na hřišti, zkrátka ve všech směrech. Výsledek 0:4 je zcela odpovídající a měl by být pro nás určitým mementem, na co všechno je třeba se v tréninku zaměřit !!! Snad budeme moci již brzy vyrazit ven, protože tréninky v tělocvičně už nebaví ani kluky a ani nás trenéry ...
 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz