muži áčka vyhráli 6. přátelák

07.03.2014 18:58

muži Baník A - muži Podolí 3:2

Sestava: Juris - Kazda, Patocs, Jašek, Večeřa - Šeliga, Mrázek, Straka, Bím - Mužíček, Nekuža. Branky: Mužíček 1x, Nekuža, 1x, Straka 1x.

Nástup do utání jak z říše snů. 1.min. a Mužíček zavěšuje hlavou pod břevno - 1:0.  Branka nás nakopla a my jsme se rozjeli. Zastavila nás až 10.min. To se poprvé hosté dostali před naši svatyni a první střelou vyrovnali - 1:1. Ve 13.minutě probíhá akce podobná té z desáté minuty, tentokrát stála štěštěna při nás. Samostatné sólo Podolí trestuhodně zahodilo. To my jsme byli úspěšnější. V 16.min. jsme založili bleskový útok. Míč putuje od Bíma na Straku, Jakub nádherně uvolnil Nekužu a Marek v brejku podél gólmana - 2:1. Ani tentokrát nevypínáme a pokračujeme v tlaku. Ve 25.min. proběhla ukázková akce našich na jeden dotek, na jejímž konci byla pumelice Nekuži mající gólové parametry. Bohužel, brankař v poslední chvíli špičkami prstů těžký míč vyráží. Další suprovku spaluje Kazda, který se vydal na výlet do obrany hostí, dostal balon do sprintu, jeho sólo mu opět likviduje brankář. Pak kopeme během minuty 3 rohové kopy za sebou. A z jadnoho z nich se rekrutuje šance jako hrom. Večeřovu hlavičku směřující do vinglu vytahuje gólman z námahou ven. Ve 43.min., když jsme mírně polevili jeli hosté sami na Jurise, ale ten reflexním pádem pod nohy zlikvidoval 100% suprovku.

Baník pokračuje v líbivé, ofenzivní a nátlakové hře i ve druhé půlce. Oproti zápasu v Hrotovicích se daří ofenzívě. Bleskové útoky se zakládají už na naší polovině a rychlost našich útočníků dělá obraně z Podolí obrovské problémy. Zvláště z agresívní hry Nekuži jsou podolští zoufalí. Mimochodem, Marek Nekuža byl jednoznačně nejlepší hráč na hřišti vůbec. Byl to jeho zápas. Naopak hosté jsou v útlumu, hraje se většinou mezi půlicí čárou a jejich vápnem. A když se dostanou na blízkost naší svatyně, pak je to po naší hrubici. Tak, jak se to stalo v 75.min. Po kiksu, kdy naše defenzíva namazala balon přímo na kopačky soupeře, ten po sólu nadvakrát protlačuje balon do jurisovi sítě - 2:2. Vzhledem k vývoji utkání, vyrovnání nezasloužené. Ovšem ani to nás nesrazilo do kolen. Vše vrháme do útoku. A vyplatilo se nám to. Drtivý nápor posledních minut přinesl úspěch. V 81.min. utekl Bím, byl ve vápně nemilosrdně sražen a následnou (a podotýkám, že spravedlivou) penaltu Straka bezpečně proměnil a stanovil konečný výsledek na - 3:2. Hrotovice jsou zapomenuty (prohra 5:8), výkon diametrálně odlišný (v náš prospěch).