17.kolo Baník B - Mor. Knínice 5:0

26.04.2009 20:06

Banik bez zraněného Švancary a Hrušky J. nastoupil v této sestavě: Škula D. - Čapka, Sedlák, Matějka, Kožíšek - Krejčí, Šmíd, Škula J. Liška - Hron, Minář.

Za větrného počasí začala naše rezerva ve velkém stylu a hned od počátku ukázala hostům, kdo je pánem na hřišti. V 10.min. se povedlo něco, co se vídá málokdy. Škula J. využil větru v zádech, opřel se do míče a z 25 metrů nechytatelnou bombou pod břevno do vinglu otevírá skóre - 1:0. Míč zapadl tam, kam měl. Do pravého růžku. V 16.min. probíhá pro oko lahodící akce v podání Liška - Minář. Po centru druhého jmenovaného Hronova hlavička směřuje těsně nad. Hron si vše vynahrazuje ve 25.min. Zmocňuje se odraženého míče a svým typickým způsobem spurtuje přes polovinu hřiště, dělá kličku i brankářovi a do prazdné branky - 2:0. Od této doby už existuje pouze jedno mužstvo. Naše. Je otázka času, kdy se skóre bude měnit a kolikrát. Hra se totiž odehrává na polovině hostí, naše převaha je evidentní. Největší problémy dělá hostům výborný Liška a hlavně nejlepší muž na hřišti Hron. V 38.min. dalekonosná střela Kožíška jen těsně míjí tři tyče soupeřovy svatyně. V 39.min. velice povedený trestný kop Mináře stačí vyrazit gólman za brankovou čáru, ale z následného rohu se už výše jmenovaný nemýlí a zvyšuje na - 3:0. S tímto skóre, které přesně vyjadřuje herní rozdíl mezi našim béčkem a béčkem Knínic, končí poločas.

A i druhou půlku jsme začali jako draci. Nic nás nemohlo zastavit. V líbívé a vysoce produktivní hře, kterou jsme předváděli v poločase prvním, pokračujeme i nadále. Baník B zdobí to, co áčku chybělo ve Vojkovicích. Kreativita, zápal, nasazení. Páteř týmu Matějka, Hron, Šmíd, Liška, Kožíšek či Čapka udává tempo a zužitkovává vše to, co pobytem v áčku pochytili. Opravdu, byla radost se na ně dívat. Opět brzo, podotýkám že po zásluze, byl náš tým odměněn. Vše začal Liška. Po levé straně se krásně uvolňuje, sprintuje až na polovinu hostí, posílá ještě krásnějším pasem do brejku Hrona a to je pro Hrona parketa jakou miluje a miluje ji zárovoeň i fanda. Všechny nechává za sebou a střílí další branku - 4:0. Po ní se hra mírně vyrovnala, ale ne zásluhou hostí, nýbrž prudkým vichrem, který tentokrát foukal do zad Knínicím. Nic však nebylo platné, že hosté měli v zádech super pomocníka vítr. V 73.min. jsme vybojovali roh. Zárubův centr se snáší do malého vápna, tam ho ještě mírně nadzvedává hlavou náš borec a za ním stojící Šmíd profesionálně - 5:0. Zbytek utkání probíhá jednoznačně v naši réžii. A když pak náhodné a ojedinělé akce soupeře likviduje s přehledem výborný Škula D. v brance, o zápasu je definitívně rozhodnuto.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz