muži Babice - muži Baník 1:5

06.03.2017 15:50

K dalšímu přípravnému zápasu si Baník pozval sousední Babice. Hrálo se v Brněnských Ivanovicích. Naši postrádali hromadu kluků (Prečan, Sedlák, Eliseev, Eliáš, Procházka M., Vališ, Mertl ...), takže odjížděli pouze s jedním náhradníkem. Zbýšov potvrdil roli favorita a kdyby Babice neměli v bráně fantastického gólmana,  mohlo být skóre možná až 2x vyšší.

Sestava: Hájek - Navrátil, Barvíř, Vespalec, Záděra - Schmid, Rozsiczka, Procházka, Šauer - Šrajtl, Zástěra. Náhradník : Kozel. Branky: Šrajtl 2x, Šauer 1x, Zástěra 1x, Navrátil 1x.

Začátek pro nás tak typický. Dlouho, předlouho, nám trvalo, než jsme se chytli a začali kombinovat. Plných 20 minut jsme si nedovedli nahrát na pěti metrech. Sice máme první šanci když si Šauer v 9.min. nenechal vzít balon a najednou je sám v malém vápně. Prudký pokus končí vedle tyče. Byla to sice šance, ale nevypracovaná, náhodná. Stejně tak působí hosté. Také hrají na náhodu. Konečně však ve 21.min. vidíme kloudnou akci a hned je z toho branka. Šauer dostal přihrávku do běhu, utekl celé obraně, křížně poslal navštívenku Šrajtlovi a Kuba pohodlně - 1:0. Ve 24.min. proběhla ještě hezčí akce, než ta předešlá. Rozsiczka našel geniálně na dvaceti metrech rychlonohého Šauera a Ivoše nikdo nezastavil - 2:0.  A od 25.min. existuje na hřišti pouze jedno mužstvo.

To naše. Kluci se kombinačně chytli a jeden útok za druhým se valí na přetíženou obranu. Šance nestačím zaznamenávat a tak se zmíním jen o těch víc, jak 100%. Ve 32.min. jsme svědky další parády. Akce probíhá po ose Rozsiczka - Šauer (podle mého, nejlepší hráč na hřišti), Ivoš pod sebe na Šrajtla, jeho jedovku vyráží gólman jen stěží na roh. Další skvělý moment je k vidění v 35.min. Rozsiczkova dělovka je vyražena špičkami prstů na roh. Ve 42.min. mají Babice první loženku a mohla být hned gólová. Hájek likviduje sólo reflexivně rukou do bezpečí. V závěru poločasu padají dvě branky. Ve 43.min. neudržitelný Šauer opět, jak přes kopírák, zasprintoval po lajně, nahrál přes vápno Zástěrovi a Petr prudce pod břevno - 3:0. Poslední slovo mají hosté a ve 45.min. upravují na - 3:1.

Druhá půlka byla charasteristická tím, že obě mužstva otevřela hru a vrhla se do útočení. Baník byl však v ofenzivě lepší a misky vah se začaly pomalu přiklánět na jeho stranu. Ovšem výborného brankáře ne a ne překonat. Tutovky Šauera a Šrajtla byly fantastickými zákroky zlikvidovány. V 59.min. nastřelil Zástěra dokonce břevno. V 65.min. se dostal, po krásné kombinaci, celý náš útok za záda zkoprnělé obrany a Navrátil po dorážce - 4:1. V 69.min. běží v sólu Zastěra sám na gólmana, pokus končí mimo branku. Hosté se brání a neví, kam dřív skočit. Ofenzíva neexistuje. Fyzicky odpadli úplně. Z jednoho ojedinělého útoku se však mohli radovat. Hlavička ze šestky míjí o centimetry náš vingl. Stran hostů je to do konce utkání vše. Zato my zahazujeme jednu tutovku za druhou. V 79.min. pálí Rozsiczka jen do náruče brankáře. Až v 81.min. konečně využíváme naší totální převahu. Šrajtl zvyšuje na - 5:1. To není vše. Během 3 minut spalují své suprovky Šrajtl a Zástěra. Skóre utkání mohl navýšit ještě v 87.min. Rozsiczka, ale tak dlouho otálel se střelou z místa  penalty, až mu obránci míč vypíchli.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz