muži Baník Zbýšov - muži Blažovice 0:1

19.08.2019 13:54

Sestava: Soustružník - Benhart, Kotačka, Nešpůrek, Kozel - Šafránek, Foral, Záděra, Jelisejev - Rozsiczka, Nekuža. Náhradníci: Vališ, Vespalec, Hájek, Liška.

Zápas "blbec". Tak by se dalo charakterizovat včerejší utkání. Vedro lemovalo celých devadesát minut. I přes to, začala obě mužstva aktivně. První šanci máme my. V 7.min., po kombinaci celého týmu, se dostal do zakončení Nešpůrek. Jeho pokus o zakončení z místa penalty končí v rukavicích gólmana. Baník se snaží o rychlé brejky. Z nich však vytěžil 4 rohy během dvou minut. Ve 12.min. odpovídají hosté suprovkou. Bomba z úhlu končí na naší boční síti. Ve 13.min. vyzkoušel opět Nešpůrek pozornost brankáře Blažovic. Jeho projektil prosvištěl těsně mimo šibenici. Sice sledujeme rychlou hru, ale velice slabé úrovně. Kluci bojují a ve 22.min. Kotačka po rohovém kopu, ze šestky, jen těsně mimo. Ve 23.min. blažovický útočník obešel sólem posledního našeho obránce, nahrál pod sebe na svého spoluhráče. Následuje raketovka končící půl metru nad břevnem. Ve 26.min. dostal ideální pas od Kozla, mimochodem nejlepší hráč na hřišti vůbec, Nekuža. Vyslal dělovku, brankářovi míč vypadl z rukou a odkutálel se do zázemí, mimo prázdnotou zívající svatyni. To byla naše největší loženka. Trápením se prokousaly oba týmy do poločasové přestávky.

Baník má hned ve 46.min. tutovku. Kotačka přestřeluje ze 4 metrů soupeřovo břevno. A znovu je k vidění kopaná a ne fotbal. V 50.min. musel ukázat své umění Soustružník. Odvážným pádem pod nohy zlikvidoval samostatné sólo Blažovic. V 63.min. došlo ke dvojnásobnému střídání na naší straně. Do hry se zapojil Vespalec a Liška, vystřídali Bernharta a Nekužu.  Za pět minut jsme se ozvali opět. Byl to znovu Kotačka, který po rohu hlavičkuje nad. Na řadě je Nešpůrek. Projektil, který vyslal, olízl pravou tyč.  V 77.min. stáli při nás všichni fotbaloví svatí. Blažovice totiž orazítkovaly naší tyč. Zoufalý fotbal obou týmů pokračuje dál. V 82.min. střídáme potřetí. Odchází zraněný Jelisejev, naskakuje Vališ. Na pořadu dne je další zahazovačka. Záděra ve výborné pozici netrefuje prázdnotou zívající branku. Krutě se nám vymstilo neproměňování i těch 100% suprovek. Hosté nám dávají lekci z efektivity. V 88.min. z jednoho mála útoků se radují - 0:1. Tímto výsledkem také zápas končí.