muži Baník Zbýšov - muži Deblín 0:0

01.04.2017 18:25

Sestava: Prečan - Procházka M., Barvíř, Vespalec, Procházka R. - Navrátil, Schmid, Kotačka, Záděra - Šrajtl, Nekuža. Náhradníci: Kozel, Kubín, Yelisseev, Vališ, Zástěra, Eliáš.

Velice nešťastné utkání sehrálo naše áčko doma proti Deblínu. Podle mého, velkou roli v něm sehrálo podcenění soupeře. Vždyť považte. My druzí, se 34 body, Deblín poslední, s pouhými osmi body. Proto jsme byli považováni za veliké favority. A začátek tomu nasvědčoval /video. Od prvních minut vyvíjíme tlak, který vyústil v nastřeleném břevně. Kotačka přesně nahrál balon dobře postavenému Záděrovi a Zdeněk napálil do něho nechytatelnou bombu /video. Podruhé jsme zahrozili v 10.min. A byl u toho opět Záděra. Všiml si špatně postaveného gólmana, rozhodl se ho tedy přelobovat. Bohužel, padající list byl špičkami prstů vytlačen na roh /video. Po těchto šancích se hosté trochu chytli a dokonce se jim podařilo několikrát zaútočit. Naproti tomu se opět ozval ve 20.min. Záděra. Pokus byl málo razantní /video. Hra se pak rozkouskovala a nebylo se prakticky na co dívat. Vyjímkou byla 27.min., když u nás stáli všichni fotbaloví svatí. Naši se v malám vápně nedohodli, kdo odkopne míč do bezpečí. Hosté se ho zmocnili a málem se ujali vedení. Na tutovku deblínských odpovídáme loženkou ve 33.min. Navrátil hlavičkuje z pěti metrů vysoko nad. Soupeř, k překvapení všech, nás pak zamkl na naší půlce a dá se říct, že nám byl víc, jak vyrovnaným soupeřem. Baník působil rozpačitým dojmem. Kam se poděla jeho herní lehkost akcí, nahrávek, šancí? Nejvíce překvapilo to, že nehráme svou hru. Že jsme si nechali vnutit soupeřovu holomajznu.

Ve 46.min. vystřídal Kotačku Zástěra. A právě vytřídavší Zástěra má v 47.min. obrovskou gólovku. Ocitl se osamocený na šestce, ale míč se mu zapletl mezi nohama a balon byl obranou sebrán /video. Ten samý hráč následně hlavičkuje z místa penalty, rána však nemá razanci. Takže počáteční minuty mají podobný charakter, jako úvod půlky první. My se snažíme útočit, hosté se jenom brání. Z velkého tlaku orazítkoval Záděra v 55.min. podruhé břevno /video. V 70.min. Vespalec nahrál milimetrově rozběhnutému Zástěrovi, Petr utekl celé obraně, naneštěstí pro nás, mu brankář jeho pokus nohama vyráží /video. V 71.min. vystřídal Kozel Šrajtla. V 72.min. založil Vespalec podobnou akci, jak tu předešlou. Tentokrát našel Procházku R. Radek si dovolil kličkou dokonce obhodit gólmana a míč putuje do prázdné svatyně. Na poslední chvíli ji stačil uklidit na roh vracející se obránce /video. V 80.min. odešel, nejlepší hráč na hřišti, Vespalec. Nahradil ho Vališ. V 87.min. mohlo být rozhodnuto. Výborně hrající Záděra dostal míč do běhu, řítil se v sólu na brankáře, byl však dostižen a loženka zlikvidována. Nakonec se mohli z vítězství radovat hosté. Baník vrhnul vše, co mělo nohy, do útoku. Zapojil se i Pračan. Balonu se zmocnil Deblín a vyslal z půlky hřiště projektil na naši branku. Celý stadion ztichl. Naštěstí pro nás, míč neskončil v síti, ale pár decimetrů vedle tyče. Kluci, nedá se nic dělat. Bojujem dál. Pořád je šance na postup.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz