muži Baník - muži Zakřany 3:1

27.02.2017 17:09

Sestava: Prečan - Chlup, Procházka, Barvíř, Eliseev - Kozel, Záděra, Rozsiczka - Šrajtl, Nekuža, Zástěra. Náhradníci: Vališ, Eliáš. Branky: vlastní 1x, Šrajtl 1x, Nekuža 1x.

Další přátelské utkání s účastníkem OP jsme tentokrát zvládli na jedničku. Nejde o výsledek, ale způsob, jakým jsme ho dosáhli. Prakticky celý zápas, až na několik vyjímek, byl pod naší kontrolou. Neustále jsme útočili a přetížená obrana Zakřan nevěděla kam dřív skočit. Logicky se pak narodila hromada vyložených šancí, bohužel, vytěžili jsme z nich minimum. Soupeřovy příležitosti se daly spočítat na jedné ruce, naše jsem někdy nestačil ani zaznamenávat.

Začalo se ve vysokém tempu a to trvalo vlastně až do konce utkání. První šanci jsme měli my. Šrajtl poslal balon do rukou padajícího gólmana. Ve 14.min. Zástěra přímo z voleje, vedle. Ve 20.min. Kozel našel hlavu Rozsiczky, brankář stačil na čáře míč zlikvidovat. Ve 23.min. utekl Zástěra, prudce zacentroval do šestky, Rozsiczka na něj nedosáhl. V 25.min. kope Záděra roh a dezorientová obrana si ho kope do vlastní sítě - 1:0. V nátlakové hře neustáváme a útočíme dál. Zakřanští se jen sporadicky dostávají na dostřel. Ve 25.min. nastřeluje Nekuža ruku obránce v pokutovém území, rozhodčí - nic. Ve 31.min. doběhl Zástěra míč a přímo z první vyslal projektil, který gólman vyráží jen špičkami prstů. Ve 32.min. velice dobře hrající Nekuža prudce přes hlavu, brankář je na místě. Ve 40.min. máme poslední gólovku. Zástěrova bomba metr vedle.

Do druhé půlky nastoupil místo Kozla a Chlupa naskočil Eliáš a Vališ. A začínáme ho naším dalším rohovým kopem. V 50.min. se ozvaly Zakřany. Mají jedinou, ale stoprocentní loženku. Prečan ji vyřešil odvážným pádem pod nohy. V 53.min. putuje prudký přízemní centr do malého vápna, naši na něj nedosáhli. V 60.min. nastřeluje Eliáš břevno. V 63.min. Záděra pádí po křídle nahrál pod sebe Nekužovi, ale Marek promáchl. V 67.min. minul Zástěra snad o pět centimetrů úplně volnou soupeřovu svatyni. Že fotbal nemá logiku, jsme se přesvědčili v 79.min. Paradoxně totiž, když máme až drtivou převahu, inkasujeme -1:1. Ale ani tato nespravedlivá branka nás nepoložila. V 77.min. zaslouženě opět vedeme. Zástěra po sólu pod sebe na Šrajrtla a Kuba neváhá -2:1. V 84.min. proběhla nádherná akce. Šrajtl prodloužil nahrávku hlavou na Nekužu a Marak raketovou bombou -3:1. Zápas končí a kdo má poslední slovo? No jako celý zápas - my. V 90.min. Zástěra orazítkoval tyč.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz