Okresní pohár muži Baník - muži Ivančice B 3:1

24.08.2017 12:51

Sestava: Kubín, Záděra, Barvíř, Chlup - Matějka, Suvdaa, Kozel, Yelisseev - Nekuža, Šrajtl. Náhradníci: Vališ, Eliáš, Procházka, Mertl. Branky: Šrajtl 2x, Procházka R. 1x.

Hosté přijeli do Zbýšova pouze v deseti a ještě k tomu s dorostenci. Jejich áčko totiž hrálo souběžně mistrák v Ráječku. Na výkonu to však nebylo vůbec znát. Během zápasu doplnili soupisku, ale mohu říct, že hráli lépe v deseti, než v plném počtu. Baník začal zápas nádhernou střelou, kterou vyslal v 7.min. Nekuža. Běží 14.min. a v pokutovém území je faulován Šrajtl. Nařízenou penaltu tentýž faulovaný hráč bezpečně proměnil - 1:0. I když o jednoho méně soupeř mohl ve 23min. vyrovnat. To by ale nesměl být v brance Prečan. Odvážným pádem pod nohy likviduje samostatné sólo. Ve 28.min. se kope opět penalta proti Ivančicím. A opět je to za faul na Šrajtla. Tentokrát se Kubovi napoprvé pokutový kop nepovedl a brankář mu úmysl vystihl. Jenže odražený míč se dostal opět k němu a tentokrát ho Šrajtl nekompromisně napálil pod břevno - 2:0. Ve 30.min. mohl zvýšit skóre Yelisseev. Jeho brejk zneškodnil brankář na poslední chvíli. Totéž si Maxim zopakoval ve 33.min. Znovu gólmana nepřekonal. Další loženku má Nekuža. Z 5 metrů nastřelil pouze nohy osamoceného brankáře. Po příchodu 11.hráče Ivančic se hra trochu vyrovnala, ale naši mají stále navrch. Ve 44.min. se opět blýskl Yelisseev. Jeho prudký projektil vytáhl brankář konečky prstů na roh.

Do druhého poločasu poslal trenér Vespalec do pole všechny náhradníky a tak se stalo, že nastoupili  proti sobě mladí proti mladým. Už nemáme takový tlak jako v první polovině. Hra se totálně vyrovnala a hosté z jednoho protiútoku vyrovnali. V 55.min. naše defenzíva nestačila pokrýt rychlého útočníka, ten na nic nečeká a vyslal technickou přízemní střelu. Ta se odrazila od tyče, bohužel, ne do pole, ale do naší svatyně - 2:1. Po obdržené brance se nám přestalo dařit. Hra je těžkopádná, kostrbatá, na dostřel se dostáváme horko těžko. Avšak v 68.min. se štěstí usmálo i na nás. Mladý Mertl se prodral obranou do vápna, jeho pokus končí na hradbě bránících těl. Naštěstí se míč dostal k rozběhnutému Procházkovi a Radek pumelicí pod břevno - 3:1. Pak se hrálo jen na údržbu. Za zaznamenání stojí pouze 73.min. Eliáš na hranici šestnáctky vyslal raketovou navštívenku, kterou brankář jen z námahou vytáhl na roh. Kdyby tato bomba zapadla do sítě mohlo být vymalováno. Takhle jsme museli bojovat až do konečného hvizdu sudího. Ale i tak jsme cenné vítězství ubránili.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz