Pár otázek pro trenára áčka mužů Radka Rozsicku před nastávající sezónou

27.03.2009 12:28

Radku, nejdříve ti chci pogratulovat k 3.místu v anketě nejlepší sportovec města Zbýšova za rok 2008 (kat.18-35 let) a pak ti chci položit několik otázek k následující veledůležité sezóně.

1.JAK SE TĚŠÍŠ NA JARO?

Tak jako každý trenér jsem v očekávání, co jaro přinese. Jak se zúročí naše tvrdá zimní příprava a zda kluci vydají ze sebe vše, co za ty tři měsíce do sebe nastřádali.

2.VĚŘÍŠ V POSTUP?

Samozřejmě. Nic jiného si nepřeji.

3.MAJÍ NĚCO KLUCI SLÍBENÉ ZA POSTUP?

Ne, nic. Už samotný postup by byl pro ně velikou odměnou a satifakcí za zimní dril.

4.KTERÉ UTKÁNÍ POVAŽUJEŠ ZA KLÍČOVÉ?

Vzhledem k tomu, že chceme postoupit, tak považuji za klíčové každé utkání. Ovšem je tu jeden zápas, který je pro nás vysoce prestižní. A to místní derby se Zastávkou. Máme jim oplácet tu jedinou prohru z podzimu.

5.JAK HODNOTÍŠ ZIMNÍ PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ?

Nikdy se mě nepodařilo mít kádr kompletní (nemoci, prácovní povinnosti hráčů aj.). Až na jednu vyjímku a to byl zápas z Líšní B (pozn.:naše výhra 5:1) a hned se to projevilo nejenom na výsledku, ale hlavně na výkonu. Zároveň ale dodávám, že právě proto, že jsme nebývali většinou kompletní, výsledky v drtivé většině nemají vypovídající hodnotu.

6.KTERÝ SOUPEŘ VÁS NEJVÍCE PROVĚŘIL?

Nejkvalitnější bylo, podle mého názoru, divizní Velké Meziříčí (pozn.: prohra pouze 0:2). Myslím, že jsme odehráli kvalitní zápas. Dokladem budiž velmi lichotivý výsledek.

7.KDE A V ČEM MÁ MUŽSTVO SLABINY. BUDEŠ POSILOVAT, KDYŽ POSTOUPÍME?

Na dnešním týmu slabiny nevidím. Stávající kádr nemíním v průběhu sezóny posilovat, protože mám dostatečně široký kádr a na skoro každé místo v sestavě mám dva kvalitní hráče, včetně brankáře. Odpovím i na druhou část otázky. Těmto klukům, kteří jsou v kádru bezmezně věřím a i při případném postupu si myslím, že i na tu 1.A třídu mají a budou v ní hrát důstojnou úlohu.

8.OBRANA DOSTALA V PŘÍPRAVĚ NEHORÁZNĚ MOC BRANEK. ČÍM SI TO VYSVĚTLUJEŠ?

Ještě jednou opakuji, co jsem řekl výše. Ani vjednom utkání jsme nehráli kompletní, což se nejvíce týkalo právě obrany. Potom logicky vázla souhra a pak uvedu ještě jeden důležitý faktor, který se však týká celého mužstva, že hráči nepřistupovali zodpovědně k přátelským zápasu tak, jak zodpovědně přistupují k mistrovským utkáním.

Radku, děkuji ti za rozhovor a ať se tobě i mužstvu daří. KLUCI DRŽÍM VÁM PALCE!!!!!

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz