poslední přátelák před mistráky: muži Baník A - muži Zbraslav 0:5

22.03.2015 21:38

Sestava: Galetka - Barvíř, Mužíček, Sedlák, Nejezchleb - Fejta Pavel, Kozel Petr, Kozel Radim, Stárek (nový muž),  - Nekuža, Šrajtl (host). Náhradníci: Eliáš, Bareš, Hájek.

Čtvrtý přípravný zápas, čtvrtá porážka. Ale co se týče zápasů předešlých, tento snad, podle mého názoru, spadá do kategorie nadějněších. Nejde o výši prohry, jde o to, že i když je Baník v hluboké krizi, dokáže v některých momentech, že hrát fotbal nezapomněl. Ovšem toto konstatování platí pouze pro druhou půlku. V první jsme byli táááákhle maličcí. V 11.min. totiž prohráváme už -  0:1. To se stalo po těžkém kiksu našeho obránce. Sice vybojoval míč směrující za brankovou čáru, aby nebyl roh, ale nešťastně namazal na volně stojícímu soupeři a ten z malého vápna nezávahal a zavěsil. V 19.min. utíká po pravé straně nikým nekryté zbraslavské křídlo, následuje zpětný centr na spoluhráče a ten prudce k tyči pod břevno - 0:2. A Zbraslav se rozjela. Ve 23.min. spalují suprovku dva volní hráči na našem malém vápně. V rozhodující chvíli oba promáchli. Mezi 33. a 35. min. utíkají naší obraně dvakrát za sebou v sólu dva borci. Nejdříve bomba končí snad 10cm nad naším břevnam a pak obětavý Sedlák vykopává z brankové čáry už jistý gól. Až ve 35.min. jsme ukázali, že taky umíme hrát fotbal. Proběhla přenádherná akce po ose Fejte- Nekuža, přičemž druhý jmenovaný nahrál pod sebe na volně stojíciího Kozla, ale Petr měl balon na dlouhou nohu a proto ho minul. Pak následovala smršť zbraslavských šancí. V té době Galetka zlikvidoval snad 5 suprovek. Nakonec kapituloval až ve 43.min. - 0:3.

Podobný charakter 1.půlky má začátek i půlky druhé. Hosté sice pokračují i nadále v tlaku, ale už to není takové tsunami. Hra se trošičku vyrovnala a dokonce se hraje na obou polovinách hřiště. Kluci se zvedli, už nehrají ustrašeně ani chaoticky. Přesto však v 69.min. inkasují. Zbraslavští po samostatném úniku - 0:4. V 70.min. byla k vidění nejhezčí akce a padle ještě hezčí branka, kterou ocenil i zarytý fanda domácích (to jsem já). Soupeřovo pravé křídlo převzalo míč, zatáhlo až k naší lajně, odtud přenádherně nacentrovalo do naší šestky a tam jeho spoluhráč nechytatelnou rybičkou pod břevno - 0:5. V 76.min. byla na nás písknutá penalta, kterou Galetka bravůrně vykryl. A po penaltě konečně předvedli kluci snad nejlepší fotbal zápasu. Dokonce jsme mohli v poslední čtvrthodině upravit, pro nás tak ponižující, skóre, alespoň opticky. Ovšem nekužův dvojnásobný samostatný nájezd byl zlikvidován výborným gólmanem Zbraslavi.

Slovo správce webu: škoda, že hráči Fejta a Šrajtl, kteří patřili k tomu lepšímu, co na hřišti běhalo, nepatří do základu mužům Baníku Zbýšovu A

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz