Říčany - Baník Zbýšov 4:4

22.09.2019 14:54

Sestava: Soustružník - Kozel, Záděra, Kotačka, Navrátil - Loucký, Foral, Nešpůrek - Rozsiczka, Jelisejev. Náhradník: Bernhart. Branky: Nešpůrek 1x, Záděra1x, vlastní 1x, Rozsiczka 1x.

Další existenční zápas sehrál Baník v Říčanech. První gólovka byla k vidění hned v 8.min. Domácí vyslali raketovku do vinglu, ta se naštěstí vytočila do autu. Ale už ve 13.min. se skóre mění. Soustružník vyběhl ven z velkého vápna, aby zlikvidoval nájezd. Nepovedlo se mu to, nestačil se vrátit a na lob nedovedl zareagovat - 1:0. Pak naši nestačili na brejk Říčan po levé straně, jakmile se dostaly na dostřel, vypálily - 2:0. Baník odpověděl v zápětí. V 18.min. Založili jsme postupný útok, dostali jsme se až na půlku soupeře. Poslední, kdo byl u balonu, byl Nešpůrek, neváhal a asi z 20 metrů nechytatelně bombou k tyči -  2:1. Naše radost netrvala dlouho. Ve 21.min. nastala kuriozní situace. Náš bek se snaží hlavou poslat míč brankářovi. Soustružník nešťastně podklouzl a byl tu na světě krásný vlastenec - 3:1. Ve 28.min. se zdá, že je rozhodnuto. Za ruku našeho borce ve vápně nařizuje sudí penaltu, kterou Říčany bezpečně proměnily - 4:1. Avšak kluky to nezlomilo a srdnatě bojují dál. Běží 31.min. a nám svitla jiskřička naděje. Takový střílený - nestřílený centr proletěl po zemi z levé strany vápna na pravou. Tam stojí úplně volný Foral a Kuba  dělovkou upravuje na - 4:2. A ve 36.min. mohlo být líp. Nešpůrek hlavičkuje do prázdné branky, vracející se bek mu prsama kazí radost. Poslední, kdo se mohl radovat v první půlce jsme mohli být opět my. Vespalecův prudký pokus z trestňáku zapadl 10 cm za břevno.

Druhou polovinu jsme začali ve velkém stylu. K trestnému kopu ve 48.min. se opět postavil Vespalec. Našel hlavu Jelisejeva, ten trefil tyč od ní se balon odrazil, bohužel, rovnou do náruče brankáře. V 54.min. došlo k našemu jedinému střídání. Místo Jelisejeva přišel Bernhart. V 57.min. Nešpůrek poslal z 5 metrů míč rovnou do ruk brankáře. Pak se hra vypařila. K vidění je flákaná a ne fotbal. Co nám chybí vůči minulému zápasu, je přesnost v přihrávkách, klid, není vidět pořádná fotbalová akce. Co nám však nechybí je nezměrná touha alespoň vyrovnat. A v 79.min nám svitla naděje. Celý tým se vrhl do útoku. Po povedené akci se naši ocitli ve vápně. Za faul na jednoho znich je odpískána penalta, kterou Záděra bezpečně proměnil - 4:3. A proč, když se nám konečně začalo dařit, proč toho nevyužít? Jakoby nás (hrstku fanoušků) kluci vyslyšeli. Provedli tu samou akci, při které padla penalta. V 81.min. se Rozsiczka nenechal odstrčit od míče a podél vyběhnuvšího brankáře - 4:4.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz