rozhovor s předsedou klubu Baníku Zbýšov

29.07.2017 22:01
1. Tak nakonec bylo 2.místo postupové. Musíš to hodnotit kladně, ne?

 Samozřejmě. Když jsme 3 týdny před sezonou v prvním přáteláku prohráli v hodně improvizované sestavě proti Babicím, asi bych tomu, že budeme hned za rok slavit postup, nevěřil ... Ale povedlo se, což je pro Baník samozřejmě super. 

2. Na jaře jsme ztratili pouze 5bodů a to doma. Naopak venku jsme byli 100% úspěšní. To jsou paradoxy?

 Na podzim jsme neztratili ani bod doma, na jaře zase venku. Vzhledem k tomu, na jakých hřištích jsme venku občas nastupovali a jaké hřiště máme k dispozici na našem stadioně my (tímto chci poděkovat správci a travařům), tak to asi je trochu paradox :)

Nezvládli jsme domácí zápasy proti Deblínu (0:0) a proti Senoradům (0:3). Deblín jsme možná trochu podcenili a zahodili jsme velké množství vyložených šancí, zápas proti Senoradům nám prostě hrubě nevyšel. Možná nám však tahle facka pomohla v tom, že jsme už do konce sezony neztratili ani bod.

3. Které zápasy se ti nejvíce líbily a které rozhodly o druhém, postupovém, místě?

 Cenná je určitě domácí výhra 4:1 nad Tišnovem (vítězem skupiny) a vítězství 4:3 v derby proti Oslavanům, kterým jsme si pojistili 2. místo, nakonec postupové :)

4. Je některý tým v OP, který považuješ za favorita?

 Když jsme měli volno, celkem pravidelně jsem navštěvoval zápasy okresního přeboru, ať už v Zakřanech, v Ivančicích nebo v Říčanech, takže nějakou představu o úrovni mužstev OP mám. Favoritem jsou pro mě jednoznačně mužstva Veverské Bitýšky a Ořechova.

5. A jak si myslíš, že dopadnem my?

 Myslím, že okresní přebor je v současné době pro Baník Zbýšov ideální soutěž. Nechceme jít cestou nějakých šílených nákupů, kádr chceme omladit a zapracovat do mužstva mladé kluky, na kterých by to mělo v dalších letech stát. 

Po této sezoně skončil Jakubec a Kotačka, do Babic se vrátil Zástěra, zdravotní problémy mají Procházka M. a Procházka R., do Boskovic se odstěhoval Šauer. 

Šanci dostali dorostenci Yeliseev, Chlup, Suvdaa a Nováček, z Vysokých Popovic se vrátil odchovanec Baníku Pavel Matějka.

6. Máme na udržení v OP?

 Vím, že okresní přebor bude podstatně kvalitnější soutěží než je III. třída, ale o udržení okresního přeboru vůbec nepochybuji. Měli bychom se doufám pohybovat v klidném středu´tabulky. 

7. Jak postup hodnotíš z pozice předsedy klubu a jak jako hráč?

 Když jsem před rokem kývnul na nabídku vést oddíl jako předseda, říkal jsem klukům v kabině, že hrát s takovým zázemím jako má Baník III. třídu, je ostuda a že jsem přesvědčený, že mužstvo má na to hrát v klidu okresní přebor. Cílem tedy bylo postoupit do OP nejpozději do 2 let. Jsem samozřejmě hrozně rád, že se to podařilo hned v první sezoně. 

A pochopitelně mě těší, že jsem k tomu mohl přispět ještě i jako hráč :) 

8. Je soupiska už konečná nebo máš někoho v hledáčku?

 Konečná není, řešíme ještě příchod 2 hráčů. 

9. A jedna choulostivá otázka, která zajímá všechny fanoušky a nejen je. Stál mimořádný postup nějaké finance?

 Když jsme byli osloveni ohledně možnosti postoupit ze 2. místa, řešili jsme tuto situaci s naším hlavním sponzorem městem Zbýšov. Touto cestou musím zmínit skvělý přístup pana starosty Širokého. Ubezpečil nás, že město Zbýšov má eminentní zájem o to, aby se ve Zbýšově hrála vyšší soutěž. Touto cestou bych chtěl tedy ještě jednou panu starostovi a celému zastupitelstvu poděkovat za podporu.

10. Druhá choulostivá otázka, která je pro nás zajímavá. Jak je to s trenérem áčka?

 Již před koncem sezony mi Jara Lakomý oznámil, že po sezoně již nechce pokračovat. Situace je tedy momentálně taková, že přípravu vedu já a Mara Schmid. Pokud budeme oba zdraví a budeme v sezoně nastupovat, s vedením zápasů nám z lavičky pomůže Vespalec st.

Jarovi Lakomému bych chtěl samozřejmě také poděkovat, protože na našem postupu má velkou zásluhu. Věřím, že křik jeho čerstvě narozených vnoučat, ho občas vyžene k nám do kabiny a že se k nám po krátké pauze na odpočinek zase vrátí :) 

Mimochodem nám ještě dluží to Rycom pycom ... :)

11. První přátelák se Zakřanama a tak vysoká výhra (8:1). Jak ho hodnotíš?

 Byl to první zápas, pár hráčů nám chybělo, Zakřanům také. Takže bych ten výsledek nechtěl nějak zveličovat. Vyšel nám vstup do utkání, po 20 minutách to bylo 5:0. Hráli jsme v novém rozestavení, ve kterém bysme chtěli nastupovat i v nové sezoně, Zakřany si s tím ze začátku moc nevěděli rady . Další utkání, která nás čekají budou určitě složitější.

12. Vyzdvihni něco, co si na výhře nejvíce ceníš.

 Ve 2. poločase byl na hřišti nejstarší navrátilec Pavel Matějka (32 let) a potom už Záděra (27 let). V dobrém světle se předvedli všichni 3 dorostenci, toho si cením asi nejvíc. 

13. Chybělo hodně hráčů. Byli všichni omluveni?

 Jsou prázdniny, dovolené a jak jsem říkal už dříve, někteří hráči jsou zranění. 

14. Jak se uvedly posily, hlavně dorostenci?

 Trénují, makají ... Takže zatím jsem maximálně spokojený.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz