st.předpřípravka Baník Zbýšov - Zbraslav 1:1

25.01.2015 20:50

Reportáž trenéra Horkého o utkání.

Tak jsme se konečně dočkali a dnes, v neděli 25.1.2015, jsme sehráli naše historicky první utkání proti soupeři z nedaleké Zbraslavi. Jednalo se o přátelské utkání mezi starší předpřípravkou TJ Baník Zbýšov vs. Sokol Zbraslav. Hráno v Zastávce u Brna, v tělocvičně místí základní školy. Zápas začal v 8:00hod. Čas 2x20 minut,  5+1 hráčů (po vzájemné dohodě se soupeřem, kvůli vetšímu hřišti, než jsme zvyklí ve Zbýšově, normálně se hraje 4+1). Oba týmy měly pouze 2 hráče na střídání.
Vzhledem k absenci čtyř nemocných hráčů (Procházka Matyáš, Freiwald Patrik, Točík Jiří a Sedlák Adam) jsme tedy na utkání odjeli pouze v osmi lidech. K dispozici byli: Horký Alexandr, Eschler Adam, Lukáš Jan a Jiří, Morávek Tobiáš, Jelínek Jakub, Kratochvíl Vojtěch a Kořenek Jan. Realizační tým byl v plném počtu ve složení: Horký Lukáš, Sedlák Lukáš a Eschler Roman. Dále se utkání zůčastnili rodiče, prarodiče, příznivci a jiní.

K utkání jsme nastoupili v rozestavení:
brankář - Eschler Adam
obrana  - Morávek Tobiáš a Lukáš Jan (imprivizovaná, vzhledem k nemoci Patrika Freiwalda a Jirky Točíka). A tito dva kluci odehráli nejvíce minut!
záloha  - Jelínek Jakub
útok      - Horký Alexandr, Kratochvíl Vojtěch, Kořenek Jan a Lukáš Jiří
Zápas probíhal v tempu, v obrovském nasazení a v bojovnosti. Šancí byly na obou stranách přehršle. Naše hvězdy nastřelily dokonce 4 tyče!!! Hra se přelévala od jedné branky k druhé. V této době vynikali oba brankáři, kteří nedali útočníkům šanci a zmařili i ty nejvyloženější tutovky. Kluci zatím nevěděli, jak mají hrát své pozice a tak se kolikrát stalo, že se nechali strhnout hrou a opouštěli své místo. Díky tomu se nám párkrát stalo, že hostující brankář vyhazoval míč a naši obránci se zapomněli při podpoře útoku na polovici soupeře a tak chodili borci ze Zbraslavi sami na našeho brankáře. Ale díky skvělým zákrokům Adama Eschlera a občas i nepřesné střelby soupeře, byl stav utkání stále bez branek. Bohužel jsme se nepoučili a po jednom úniku opět samotného útočníka Zbraslavi jsme inkasovali. Tobiáš Morávek se při zahrávání soupeřova autu na jeho polovině zapomněl a při návratu na svoji pozici trochu zazmatkoval, nevrátil se, bohužel, na svoji levou stranu obrany, ale běžel do prava za Jeníkem Lukášem - 0:1. To však naše naděje nepoložilo. Ba naopak. Kluky to nakoplo a zapnuli naplno. Tobiáš Morávek měl snad nejvíce vyhraných soubojů jeden na jednoho, až do konce. Bohužel, začal festival našich zahozených šancí. Kuba Jelínek, Saša Horký, Jeník Lukáš i Vojta Kratochvíl shodně vyhořeli na brankáři Sokolu Zbraslav. Nakonec jsme se dočkali vyrovnání, které po krásné přihrávce od Jeníka Lukáše(2008), zařídil Saša Horký. Utkání tak skončilo smírně - 1:1!!! Chtěl bych vyzdvyhnout výkon celého týmu. Pochvalu navíc si zaslouží Honzík Kořenek(2009) a Jiřík Lukáš(2010), kteří byli nejmenší z našeho týmu, ale statečně se rvali o každý míč a dokonce i spoustu soubojů vyhráli. Další zvláštní pochvalu si zaslouží Jeník Lukáš(2008), který má jednu z největších tréninkových účastí. Na jeho výkonu je to patřičně znát. Jsou na něm vidět velké pokroky. To dnes potvrdil přesnou nahrávkou z autu na Saše Horkého, po které padla vyrovnávací branka. Po utkání jsme si dali proti soupeři penalty a na ty jsme prohráli -  1:2. Jediným našim gólovým střelcem se stal Vojta Kratochvíl.
Na konec bych chtěl poděkovat všem zůčastněným rodičům za podporu svých dětí. Dále doufám, že se nám podaří sehnat co nejvíce kontaktů na co nejvíce týmů a počet zápasů bude pomalu narůstat. Jenom touhle cestou získají kluci více zkušeností a naučí se lépe řešit fotbalové situace.

Článek je mým osobním vyjádřením a nemusí se shodovat s ostatními. Dále prosím čtenáře, aby moc neřešili gramatiku, protože už jsem toho hodně zapomněl a budu se muset znovu učit se svým synem.

/Správce webu: zde si můžete prohlédnout fotogalerii ze zápsu. A video zde.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz