st. přípravka a ml. žáci Baníku se zúčastnili turnaje v Ivančicích

28.12.2009 17:49

V neděli 27.12.2009 si zajela do Ivančic st. přípravka a nepříjemně překvapila. Z 10 mužstev skončila předposlední. Více jak umístění však mrzí její výkon. Vždyť v základní skupině všechny tři utkání prohrála, a co zvlášť mrzí, nevstřelila ani branku!! A její celkové skóre ze všech zápasů je hrozivých 2:7!! Baník reprezentovali: Nevřivý - Chlup, Suvdaa, Šrámek, Čechová, Hanák, Habáň, Foral, Břoušek. Zúčastněná  družstva byla rozdělena do dvou skupin, hrálo se systémemem každý s každým ve skupině, 1x18min. Pak se mužstva umístěná na 1. a 2. místě střetla do kříže, vítězové hráli o finále, poražení pak o umístění na 3.-4.místě. Podobně to bylo s týmy umístěnými ve skupině na 3. a 4. místě. Nejdříve křížem 3. ze skupiny A se 4. ze skupiny B a 3. ze skupiny B se 4. ze skupiny A. Vítězové hráli o 5.-6. místo, poražení o 7.-8 (video 1, video 2, video 3, video 4, video 5, video 6). Fakta z turnaje:

Skupina A Skupina B
Ivančice Brno-Bohunice
Miroslav Moravský Krumlov
Žebětín Višňové
Slovan Brno Baník Zbýšov

Naše výsledky ve skupině:

Baník - Višňové 0:3
Baník - Moravský Krumlov 0:1
Baník - Brno-Bohunice 0:2                       

Protože jsme skončili 4. ve skupině B hráli jsme semifinále se 3. ze skupiny A:

Baník - Slovan Brno 1:1/branka: Chlup 1x, na penalty 2:0

o 7. - 8. místo

Baník - Moravský Krumlov 1:0/branka: Břoušek 1x                                      

Celkové pořadí:

1. Bohunice
2. FC Ivančice
3. Žebětín
4. Višňové
5. Slovan Brno
6. Miroslav
7. Zbýšov
8. Moravský Krumlov

A v pondělí 28.12.2009 odjeli napravit pošramocenou pověst Baníku mladší žáci a vedli si diametrálně odlišně, než starší přípravka v neděli. Z deseti mužstev skončili sice na 5. místě (foto z turnaje zde), ale k jejich vystoupení musím napsat několik slov. Tak předně. Turnaj byl takovým malým mistrovstvím Brna města, neboť z 10 účastníků bylo 6 brněnských!!! Čtyři mimobrněnští byly z Ivančic(celkově 10.), Zbýšova(5.), Velké Bíteše(8.) a Mor. Krumlova(9.). Z tohoto hlediska pak 5. místo Baníku je fantastické. Dokonce za náma zůstala i dvě mužstva z Brna ( Židenice A a B). Kluci notně oslabeni o stabilní hráče Elisseeva, Klímy a Svobody, posíleni pouze o dva borce z přípravky (Chlup, Suvdaa) bojovali, dřeli, jezdili sem a tam, byla radost se na ně dívat. A když je v těch nejhorších chvílích podržel výborně chytající Nováček, podle mého názoru náš nejlepší hráč, o krásný výsledek bylo zaděláno. Do puntíku dodržovali pokyny obou trenérů Hudece a Nováčka, hráli disciplinovaně, prostě tak, jak se má reprezentovat klubové barvy. Kluci (a Katko), hambu jste Zbýšovu neudělali, jste pro ostatní vzorem. Děkuji vám za krásný fotbalový zážitek! A kdo se o něj zasloužil? Nováček - Vodák, Sakánek, Kozel, Suvdaa, Izsóf, Kukučová, Mertl, Chlup.

Jak už jsem výše uvedl, turnaje se zúčastnilo 10 týmů. byly rozděleny do dvou skupin A a B. Hrálo se systémem každý s každým ve skupině, 1x18min. Po skončení zápasů v základních skupinách se utkala družstva o umístění 1. ze skupiny A s 1. ze skupiny B, 2.A - 2.B, 3.A - 3.B, 4.A - 4.B atd. Protože jsne skončili v základu 3. hráli jsme o celkové 5.místo a to jsme na penalty vyhráli 2:1. Fakta z turnaje:

Skupina A Skupina B
1.FC Brno B Moravský Krumlov
Slovan Ivančice Svratka Brno
Brno-Židenice B Brno-Židenice A
Velká Bíteš 1.FC Brno A
Brno 98 Baník Zbýšov

Naše výsledky ve skupině:

Baník - Moravský Krumlov 4:0 /branky: Sakánek 2x, Kozel 2x
Baník - 1.FC Brno B 0:2 /branky:---
Baník - Brno-Židenice A 1:0 /branky: Kozel 1x
Baník - Svratka Brno 1:4 /branky: Kozel 1x

o 5. místo:

Baník - Brno - Židenice B 0:0, na penalty 2:1                      

O 9. místo: FC Ivančice - Moravský Krumlov   1:2p
O 7. místo: Velká Bíteš - Židenice "A"            1:0p
O 5. místo: Židenice "B" - Baník Zbýšov          0:1p
O 3. místo: Brno 98 - Svratka Brno                0:1p
O 1. místo: FC Brno "A" - FC Brno "B"            2:3

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz