st.přípravka na turnaji v Mor. Krumlově (doplněno o dvě fota)

01.03.2010 11:56

st. přípravka v Mor. Krumlově druhá (20.2.2010)

st. přípravka v Mor. Krumlově druhá (20.2.2010)

Další z řady halových turnajů absolvovala starší přípravka Baníku v Mor. Krumlovu, kde obsadila 2. místo. V hale miniaturních rozměrů (hřiště cca 30 x 15 m) nás čekala mužstva převážně ze Znojemska, kde je konkurence o poznání nižší než u nás na Brněnsku.
Z nejsilnější sestavy chyběl zraněný Břoušek, šanci dostal Hanák. Hráli jsme tedy opět na 2 kompletní čtverky.
V úvodním utkání nás čekaly Ivančice. Hra byla velmi neurovnaná, vzhledem k malému hřišti bylo k vidění spousta osobních soubojů. Pár příležitostí jsme si vytvořili, ale v zakončení nám scházel větší důraz. Na straně Ivančic hrozil pouze pozdější nejlepší střelec turnaje Gacov. Utkání tedy skončilo celkem zaslouženou remízou 0:0.
Po více jak 1,5 hodinové přestávce jsme nastoupili proti mužstvu Přímětic, které v prvním utkná vyhrálo 3:1 nad Žabčicemi. Změnili jsme taktiku, na soupeře jsme nečekali na půlce, ale důrazně jsme je atakovali hned po rozehrávce. Tohle se ukázalo jako rozhodující moment turnaje, protože mužstva této kvalitativní úrovně si s tímto prvkem nedokázala poradit.
Přímětice jsme rozstříleli 4:0, když branky dávali Fojtík, Suvdaa, Šrámek a Chlup. Přímětice poté překvapivě rozdrtily Ivančice 7:3 a nakonec skončily v turnaji na 3. místě.
V závěrečném utkání naší skupiny nás čekalo mužstvo Žabčic. Dařilo se především první útočné dvojici Šrámek - Suvdaa, která se postarala o všech 5 branek (Suvdaa 3x, Šrámek 2x), spoustu dalších šancí jsme ještě zahodili, ale na naši hru se dalo dívat.
V druhé (o poznání slabší) skupině jasně kralovali domácí. Ve všech svých třech utkáních zvítězili a jejich skóre 14:1 hovoří za vše.
Finálové utkání bylo jasným vrcholem celého turnaje. Domácí hrozili především po dlouhých autech Kotlánové (r. 98 - 175 cm), které jsme odvraceli s obrovskými problémy. Rozhodnutí měl na kopačce Šrámek, který se hned dvakrát dostal až před krumlovského brankáře, ale své šance neproměnil - 0:0.
O vítězi musely tedy rozhodnout pokutové kopy. Po 1. sérii - 1:1. Ve 2. sérii Suvdaa - ANO, Mor. Krumlov - NE !!! Rozhodnou tedy může Chlup, svoji roli však neunesl psychicky a doprostřed branky - stále 2:1. Krumlov vyrovnáná a rozstřel tedy pokračuje. Ve 4. sérii Šrámek vedle a Kotlánová bombou rozhoduje - 2:3. Penaltové prokletí pokračuje !!! Již pátý penaltový rozstřel za sebou prohráváme.
Celkově však můžeme být s naší předvedenou hrou spokojeni a navíc nejlepším hráčem (hráčkou) celého turnaje byla po zásluze vyhlášena Adéla Čechová !!!
Za 14 dní nás čeká další turnaj ve Velkém Meziříčí, doufejme, že budeme pokračovat v podobných výkonech.

/informace dodal trenér M. Vespalec ml./

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz