trenér M.Vespalec ml. hodnotí

16.11.2010 14:17

Celková bilance :
11 - 11 - 0 - 0 - 127:2 - 33 bodů - 1. místo

Bilance doma :
5 - 5 - 0 - 0 - 59:0 - 15 bodů

Bilance venku :
6 - 6 - 0 - 0 - 68:2 - 18 bodů

Tabulka střelců :
43 - Šrámek Adam
28 - Chlup Denis
22 - Břoušek Adam
13 - Fojtík Lukáš
11 - Suvdaa Martin
4 - Habáň Pavel
3 - Tkáč David
2 - Čechová Adéla
1 - Šustek Jan

Pří pohledu na těchto pár čísel nemá moc smysl něco hodnotit. Poté co byl zrušen, po loňské výborné sezoně, kdy se potkávala mezi sebou ta nejlepší mužstva okresu Brno - venkov a doslova každý zápas donutil hráče k maximálnímu úsilí, okresní přebor starších přípravek, ztratila tato sezona jakýkoliv smysl.
Po vítězství v loňském okresním přeboru jsme čekali, že se spolu s Kuřimí porveme i letos o prvenství v soutěži, ovšem, že zbytek mužstev bude za námi minimálně o 2 třídy, to jsme netušili.
Klíčový zápas v Kuřimi jsme zvládli a zaslouženě vyhráli, kluci se v tomto zápase museli vydat ze všech sil. Bohužel byl to zápas jediný.
Co se týče jednotlivců :
U brankářů ani nemáme co hodnotit !!!
 O kvalitách Dana víme, v zápase s Kuřimí nás podržel, ve zbytku zápasů se ale nedotkl míče, takže o svých kvalitách nás spíše přesvědčuje v tréninku. Přesto by jsme si od něj přestavovali, že po 4 letech chytání bude v brance sebejistý a nebude se bát na obránce zařvat !!! Na podzim ho navíc pronásledovaly zdravotní problémy, takže jeho treninková docházka byla velice špatná.
Martin Kuchyňka k nám přišel z mladší přípravky, takže si zatím zvyká a stále působí příliš "vyplašeným" dojmem. Přesto jsme věřili, že jeho progres bude rychlejší. Potřebuje chytat a chytat !!!
Obránci :
U Ganzy je stále znát loňská 4- měsíční pauza zaviněná nemocí. Obrovské rezervy v práci s míčem však nahrazuje nesmírnou bojovností a důrazem.
Adéla je pro nás na pozici stopera (stoperky) nepostradatelná. Při nástupu na hřiště se soupeři většinou smějí : "Jé, tam hraje holka !!!", po pár minutách na hřišti je však úsměv přechází. Výborně čte hru, výborný start na míč. Zapracovat musí na rozehrávce a taky se musí vyvarovat svých psychických zkratů - ala Taťka !!!
Lukáš - předpoklady má. I rychlostní, pokud se mu tedy chce rozběhnout !!! V pár zápasech dostal šanci na hrotu a střelecky doslova explodoval (Vev. Bitýška - 6 branek), což je vzhledem k jeho kopací technice úžasné ... Potřebuje neustále dohled, protože když ho nemá .... Fyzicky vyspělý, ovšem má problémy s obratností (na to se zaměříme v tělocvičně), přesto všechno patří k oporám kolektivu.
Martin Suvdaa - výkonnostně trošku stagnuje. Má čich na góly, ovšem vzhledem k jeho fotbalovosti od něho čekáme lepší výkony.
Denis - tahoun mužstva, který doslova sám rozhodl klíčový zápas v Kuřimi. 28 branek a nespočet gólových přihrávek. Na rozdíl od většiny ostatních bojuje, i když se nedaří !!! Má velké předpoklady, takže je logické, že na něj máme nejvyšší nároky. Je nutné zlepšit obratnost a "rychlé nohy" !!!
Adam Břoušek - konečně dokázal prodat ty obrovské předpoklady, které jsme viděli již před 4 roky. Konečně si začal věřit a výborné výkony dokáže zopakovat. Je na tom výborně pohybově, velice dobře vybavený i technicky. 22 branek a spousta gólových přihrávek.
Adam Šrámek - 43 branek - nejlepší střelec soutěže. Platí to samé jako u Denise, je oporou týmu, proto jsme na něj nejnáročnější. Zatímco Denis je bojovník, Šruma je "rybí povaha". Když se daří, dá rychle branku, tak jich dá potom 5 a hraje tak, že by jej hned angažovala Sparta Praha. Pokud 2 šance zahodí a něco se mu nepovede, dá hlavu dolů a je po hře (a p. Šrámek je na infarkt) !!!
David Tkáč - velmi špatná tréninková docházka !!! Je na něm vidět 2 - letá pauza, kterou si dal od fotbalu. Přesto má předpoklady, fyzicky vyspělý, pohybově nadaný a navíc levák !!! Udržet jej u fotbalu však bude asi hodně složité, jeho omluva " Já jsem zapomněl, že máme trénink ..." !!! No comment !!!
Pavel Habáň - platí u něj to samé jako u Davida - špatná tréninková docházka. Výkonnostně stagnuje, což je logické. Bez tréninku se fotbal hrát nedá. Přesto dal 4 branky.

Přestože je hodnocení (vzhledem k naší bilanci) možná trochu přísné, musíme klukům za tento podzim poděkovat. Tento kolektiv je pohromadě již 4. rokem a je vidět, že udělal kus práce. To, že se může Baník Zbýšov na turnajích konfrontovat s takovými mužstvy jako Vítkovice, Dukla Praha, Žilina, Prostějov, Viktoria Žižkov atd. je úžasné a vzhledem k podmínkám až neuvěřitelné.
Věřím, že pokud tento kolektiv vydrží pohromadě, ještě o nich hodně uslyšíme !!!

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz