zpráva trenéra Vespalce ml. o turnaji E.ONU starších přípravek na Spartě Brno

24.05.2010 14:51

V sobotu 22.5.2010 se zúčastnila starší přípravka Baníku Zbýšov největšího turnaje v ČR pro hráče r. 2000 E.ON ČR JuniorCupu. Tento turnaj skládající se z 12 regionálních kol je sponzorován firmou E.ON Česká republika a podle toho také vypadalo materiální zabezpečení celého klání - KLOBOUK DOLŮ !!! Každý hráč si odnesl nádherný originální míč zn. PUMA, spoustu dalších upomínkových předmětů a tři nejlepší celky dokonce kompletní sady dresů stejné značky. Můžeme říct, že tak blízko dresům PUMA už asi dlouho nebudeme.
12 mužstev z okresů Brno - město a Brno - venkov bylo rozděleno do dvou šestičlenných skupin. Skupina A, kam byla nasazena domácí FC Sparta Brno byla podle očekávání podstatně slabší. Silná Kuřim, průměrná Sparta Brno, 3 nejslabší týmy z okresu Brno - město a nejslabší tým z okresu Brno - venkov, Tišnov.
Naše skupina B byla o poznání těžší. Jasný favorit 1. FC Brno, silné brněnské týmy ČAFC Židenice a Bohunice, nebezpečné Ivančice a jeden jasný outsider - Sokol Těšany.
Do prvního utkání jsme nastoupili proti Bohunicím. Po dobrém výkonu a brankách Chlupa a Šustka jsme zvítězili 2:0.
Druhé utkání proti Těšanům bylo jednoznačnou záležitostí. Vítězství 6:0, když branky dávali Šrámek 2x, Šustek 2x, Chlup 1x, Tkáč 1x.
Ve třetím zápase jsme neměli co ztratit. 1. FC Brno na turnaji nemělo konkurenci. Porážka 0:3 se dala čekat, kůži jsme však lacino neprodali.
Klíčovým pro náš celkový výsledek byl zápas proti Židenicím. Ti prohráli s 1.FC také pouze 0:3, Ivančice i Bohunice porazili 1:0. V tomto utkání jsme však podali slabý výkon. I když jsme ČAFku do žádné příležitosti nepustili, sami jsme si vytvořili pouze jedinou šanci, kterou Šrámkovi zlikvidoval fantastickým zákrokem židenický brankář - 0:0.
Do posledního utkání v základní skupině jsme nastoupili proti Ivančicím. Postupová matematika byla jasná - vyhrát a spoléhat na to, že Židenice neporazí slaboučké Těšany více jak 7:0. Nesplnilo se ani jedno. My jsme pouze remizovali 0:0, když Šrámkův trestňák skončil pouze na břevně a Suvdaa v jasné šanci netrefil ze 3 metrů prázdnou branku a Židenice rozdrtili odevzdané Těšany 9:0. Bylo tedy jasno, skončili jsme na 3. místě a po dvouhodinové přestávce nás čekal souboj o 5. místo.
Ze skupiny A postoupila z 1. místa Kuřim, když porazila i pořadatelskou Spartu. Naši známí z Kuřimi si pak v semifinále poradili i s Židenicemi a čekal je finálový duel (již v překrásných nových dresech) proti 1. FC Brno, které rozdrtilo brněnskou Spartu v semifinále 10:0.
Už tento výsledek leccos naznačil o úrovni skupiny A. Definitivně jasno jsme si udělali po našem utkání o 5. místo, kde nás čekal 3. tým skupiny A - Tatran Starý Lískovec. Výsledek 11:1 hovoří za vše !!! Branky za nás dávali Chlup 3x, Šrámek 2x, Šustek 2x, Habáň 2x, Fojtík a Suvdaa.
Na turnaji jsme tedy obsadili 5. místo, ovšem ...

Konečné pořadí turnaje :
1. 1. FC Brno
2. FC Kuřim
3. ČAFC Židenice
4. FC Sparta Brno
5. Baník Zbýšov
6. Tatran Satrý Lískovec
7. FC Ivančice
8. FC Medlánky
9. Tatran Bohunice
10. AFK Tišnov
11. SK Šlapanice
12. Sokol Těšany

Pozn. : Když pomineme Těšany, které se na turnaji objevily zřejmě omylem, vidíme, že ve všech utkáních o umístění zvítězila mužstva ze skupiny B. Páni pořadatelé - to je, ale náhoda !!! / zprávu zaslal M.Vespalec ml./
 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz