muži Baník Zbýšov - muži Drnovice 5:5 (27.8.)

Sestava: Soustružník - Záděra, Kotačka, Vališ, Jelisejev - Navrátil, Šafránek, Vespalec - Šrajtl, Rozsiczka, Nekuža. Náhradníci: Kozel, Hájek. Branky: Rozsiczka 2x, Šrajtl 1x, Jelisejev 1x, Vespalec 1x.

K prvnímu přáteláku sezóny 2019/20 si Baník pozval Drnovice. A byl to přátelák jak má být. Se vším všudy. Protože nešlo o body, bylo k vidění vše, co k přátelskému zápasu patří. Nasazení, hra nahoru dolů, spousta šancí, hromadu branek, dvě penalty. V naší sestavě se objevila nová posila z Říčan, Ondra Šafránek. A nevedl si špatně. Do týmu dokonale zapadl. Bojoval, byl zraněn, odpočinul si na pár minut a šel se znovu rvát.

Ale teď k zápasu. Začal pro nás neuvěřitelně. Za 13 minut jsme vedli - 2:0. Tu první dal Šrajtl v 11.minutě - 1:0. Na druhou jsme nemuseli dlouho čekat. Padla ve 13.min. Jelisejev se nenechal ve vápně odstrčit od míče a technickou střelou po zemi - 2:0. Drnovice to však nepoložilo. Ba naopak, Zdravě je to nakoplo. Ve 26.min. snižují z penalty - 1:2. To jim však nestačí a útočí dál. Během 4 minut otáčejí skóre z 2:1 na -  2:3. Obě branky padly také bleskově za sebou (30. a 34.min.). Ve 39.min. jede Záděra sám v sólu na gólmana Drnovic, ten mu 100% loženku v pádu nohou vykopává.

I druhá půlka začala pro nás šťastně. Ve 46.min. proběhla přenádherná akce., u které byli dva nejlepší borci na hřišti. Nekuža a Rozsiczka. Dá se říct, že i oba byli u každého našeho gólu. Ale zpět k té fotbalové lahůdce. Po levé straně utekl celé obraně Nekuža. Dostal se až na hranici velkého vápna, nesobecky nahrál pod sebe na rozběhnutého Rozsiczku a Radek nekompromisně pod víko - 3:3. A znovu to Drnovice nevzdávají a jedou dál. V 55.min. zapoměli naši obránci obsadit v šestnátce jednoho hostujícího hráče a ten pohodlně - 3:4. I nás, tak jako soupeře, to nepoložilo a v 68.min. z nařízené penalty, za faul na Rozsiczku, vyrovnává Vespalec - 4:4. A brankostroj pokračuje dál. V 70.min. lovíme tentokrát ze sítě míč my - 4:5. Ještě před tím nastřeluje soupeř břevno. Kluky lze pochválit za neutuchající snahu s výsledkem něco udělat. A to se jim v 82.min. povedlo. Vyrovnávající branku na - 5:5 dává Rozsiczka. A hádejte, kdo mu na ni nezištně přihrál? No přece Nekuža.